date_range چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۶:۰۰ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

سیل در ساحل عاج جان 15 نفر را گرفت

سیل در ساحل عاج جان 15 نفر را گرفت
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

سیدیکی دیاکینه وزیر کشور ساحل عاج اعلام کرد به دنبال بارش شدید باران در دوشنبه‌شب، سیل در ابیجان پایتخت اقتصادی این کشور به کشته شدن 15 نفر منجر شد.

سیل در ساحل عاج جان 15 نفر را گرفتبه گزارش   گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سیدیکی دیاکینه وزیر کشور ساحل عاج اعلام کرد به دنبال بارش شدید باران در دوشنبه شب، سیل در ابیجان پایتخت اقتصادی این کشور به کشته شدن ۱۵ نفر منجر شد.

وی در گفتگو با خبرنگاران، بی آن که به تعداد زخمی‌های احتمالی اشاره کند، از ایجاد پست‌های امداد رسانی پزشکی خبر داد و تاکید کرد آتش نشانان و نیروی دریایی شب گذشته به ۱۱۵ نفر از ساکنان این شهر امداد رسانی کردند.

وزیر کشور ساحل عاج بر اساس اظهارات ساکنان ابیجان اعلام کرد آب خانه‌ها را فرا گرفت و تا ارتفاع ۲.۵ متری بالا آمد و خسارات مالی ناشی از سیلاب بسیار بالا است.

فیاکر کیلی مدیر کل دفتر ملی دفاع مدنی در این رابطه گفت، ساکنان به روی بام‌ها پناه برده بودند، خودرو‌ها هم زیر آب رفته‌اند.

وی از ادامه جستجو برای یافتن قربانیان احتمالی خبر داد.

بارش باران در پایتخت اقتصادی ساحل عاج با ۵ میلیون نفر جمعیت و پر از مناطقی که شرایط برای وقوع سیلاب در آن‌ها فراهم است، از ساعت ۲۳ روز شنبه آغاز شد و تا ساعت ۶ روز سه شنبه ادامه داشت.

انتهای پیام/

۱۵ تن در ساحل عاج قربانی سیل شدند

تصویرها
سیل در ساحل عاج جان 15 نفر را گرفت
نمایش موجودیت‌ها