date_range جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۹:۴۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

گفتگوی وزرای خارجه عراق و انگلیس درباره تنش‌های خاورمیانه

گفتگوی وزرای خارجه عراق و انگلیس درباره تنش‌های خاورمیانه

محمدعلی الحکیم و جرمی هانت، وزرای امور خارجه عراق و انگلیس امروز جمعه در لندن دیدار کردند.

گفتگوی وزرای خارجه عراق و انگلیس درباره تنش‌های خاورمیانهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، محمد علی الحکیم و جرمی هانت ، وزرای امور خارجه عراق و انگلیس امروز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در لندن دیدار کردند.

وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد حکیم که بنا به درخواست «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق به انگلیس سفر کرده، طی این دیدار با همتای انگلیس خود در مورد شماری مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مشترک گفتگو و رایزنی کرد.

وزیر خارجه عراق گفت: « بغداد امروزه مورد توجه همه است و باید از همه درگیری‌های که ممکن است فرآیند توسعه و سازندگی کشور را به تعویق درآورد یا مختل کند، دور باشد».

محمدعلی الحکیم همچنین خواستار همکاری بین شرکای عراق شد و گفت بغداد می‌خواهد تلاش‌ها برای جلوگیری از تنش و درگیری در منطقه مضاعف شود.

وزیر امور خارجه عراق همچنین گفت این کشور تلاش می‌کند از اتخاذ هرگونه موضع یا تحرکاتی که اوضاع منطقه را بحرانی می‌کند، اجتناب کند؛ منطقه‌ای که شاهد تنش بین ایران، همسایه عراق و ایالات متحده آمریکا است.

او گفت انگلیس به عنوان یکی از کشورهایی که توافق هسته‌ای با ایران را امضا کرده‌ است، می‌تواند در کاهش تنش نقش ایفا کند.

دیدار الحکیم با هانت در حالی صورت می‌گیرد که وزارت خارجه انگلیس به اتباع خود از سفر به عراق به دلایل امنیتی هشدار داده است؛ مسئله‌ای که واکنش بغداد را در پی داشت و وزارت خارجه عراق اخبار و گزارش‌های مربوط به ناامن بودن این کشور را رد کرده است.

انتهای پیام/

تصویرها
گفتگوی وزرای خارجه عراق و انگلیس درباره تنش‌های خاورمیانه
نمایش موجودیت‌ها