date_range شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۶:۰۰ ب.ظ

فردا؛ مراسم سومین روز درگذشت مرحوم طباطبایی برگزار می‌شود

فردا؛ مراسم سومین روز درگذشت مرحوم طباطبایی برگزار می‌شود

مراسم سومین روز درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی طباطبایی فردا برگزار خواهد شد.

فردا؛ مراسم سومین روز درگذشت مرحوم طباطبایی برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، مراسم سومین روز درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی طباطبایی فردا یکشنبه ساعت 21:30 در مسجد موسی ابن جعفر(ع) برگزار خواهد شد.

گفتنی است که مرحوم سید مهدی طباطبایی از چندی پیش به دلیل عارضه ریوی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری بود و جمعه هفته گذشته  در سن 82 سالی دار فانی را وداع گفت.

شایان ذکر است که وی در 1 فروردین 1315 در رفسنجان متولد شد و در مکتب‌خانه‌ها، نصاب الصبیان و جامع المقدمات و معراج السعاده را خواند و بعد وارد مدرسه شد و سپس برای ادامه تحصیل راهی قم شد و در درس مرحوم آیت‌الله‌العظمی بروجردی حضور یافت. 

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی به مدت دو سال نیز در نجف اشرف حضور داشت و  بعد به مشهد برگشت و در درس مرحوم آیت‌الله میلانی حاضر و از سال 42 همزمان با آغاز نهضت امام خمینی (ره)  وارد مسائل سیاسی شد.

در ادامه بخشی از زندگینامه آن استاد اخلاق را از زبان خودش می‌خوانید: ارتباط ما با مرکزیت نهضت از طریق شهید آیت‌الله سعیدی بود که شوهر خواهر بنده است. مرحوم سعیدی رابط بین امام و علمای مشهد بود; ولی چون علمای مشهد آقای سعیدی را خوب نمی‌شناختند، ایشان هر وقت کاری یا پیامی داشت، به مشهد می‌آمد و به‌اتفاق من خدمت علما می‌رفتیم. این همکاری در اسناد محرمانه ساواک، چاپ‌شده، آمده است. ازجمله کارهایی که آن زمان بنده در مشهد انجام دادم، جمع‌آوری تاییدیه مرجعیت حضرت امام از علما بود. چون بعد از موضع‌گیری شدید امام در برابر رژیم شاه، دادگاه علیه امام تشکیل پرونده داده بود، برای مصونیت ایشان به اثبات مرجعیت ایشان نیاز بود.

مرحوم آقای طباطبایی از  یاران امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بود که تجربه نمایندگی مجلس را نیز داشت.

انتهای پیام/

تصویرها
فردا؛ مراسم سومین روز درگذشت مرحوم طباطبایی برگزار می‌شود
نمایش موجودیت‌ها