date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۲۷:۰۰ ب.ظ

مدیرکل تجهیزات پزشکی: قیمت هر پروتز 7/5 میلیون تومان است/ 2 شرکت ایرانی پروتز لگن تولید می‌کنند

مدیرکل تجهیزات پزشکی: قیمت هر پروتز 7/5 میلیون تومان است/ 2 شرکت ایرانی پروتز لگن تولید می‌کنند

مسائلی با اشاره به چالش‌های استفاده از پروتز زانو گفت: هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.

مدیرکل تجهیزات پزشکی: قیمت هر پروتز 7/5 میلیون تومان است/ 2 شرکت ایرانی پروتز لگن تولید می‌کنندبه گزارش  حوزه دانشگاهی   گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ رضا مسائلی مدیرکل تجهیزات پزشکی درخصوص پروتز مفصل اظهار کرد: درحال حاضر بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات پروتز زانو در کشور به ثبت رسیده است و برای بیمارانی که به این پروتز‌ها نیاز دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پروتز‌های زانویی که از لحاظ مشخصات فنی، کیفیت پایین تری دارند، اجازه ورود به کشور را ندارند، تاکید کرد: تجهیزات پروتز زانوی مصرفی در بیمارستان‌های کشور، از با کیفیت‌ترین محصولات دنیا هستند.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه قیمت هر پروتز زانو هفت و نیم میلیون تومان است، افزود: پروتز‌های مصرفی در طرح تحول سلامت، تحت حمایت بیمه قرار گرفته و بیمه هزینه‌های مربوطه را پرداخت می‌کند.

مسائلی تصریح کرد: نکته بعدی این است که پروتز‌های مصرفی در قالب طرح تحول سلامت قیمت گذاری شده اند و تحت نظارت‌های قیمتی بوده و با نوسانات ارز، افزایشی قیمتی در این زمینه وجود نداشته است.

وی اظهار کرد: اینکه در برخی اخبار شایع شده که بیمار به واسطه گرانی پروتز از مصرف آن بی بهره مانده و تنها متمولان می‌توانند آن‌ها را تهیه کنند، صحت ندارد، چراکه پروتز‌های زانو و لگن افزایش قیمت نداشته اند.

ارز بانکی تجهیزات پزشکی را تحت پوشش قرار می دهد

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی با بیان اینکه ارز سیستم بانکی در اختیار تمامی اقلام تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی از جمله تجهیزات ارتوپدی و پروتز زانو قرار می‌گیرد، اظهار کرد: قیمت گذاری تجهیزات پزشکی هم براساس تخصیص ارز سیستم بانکی صورت می‌گیرد کما اینکه در ۴ سال اخیر، تامین کنندگان تجهیزات پزشکی مانند گذشته، به تامین تجهیزات پزشکی و ارتوپدی فعالیت داشتند.

وی با تاکید بر اینکه کشور با کمبود پروتز زانو روبرو نشده است، بیان کرد: مراکز درمانی مانند گذشته پروتز‌های زانو را در اختیار داشته و بیماران از این لحاظ با مشکلی روبرو نیستند.

مسائلی درخصوص تامین تجهیزات پزشکی بیان کرد: برنامه ریزی برای تامین به موقع تجهیزات پزشکی در راس برنامه‌های وزارت بهداشت قرار دارد و این موضوع به صورت روزانه در جلسات کاری رصد می‌شود.

وی ادامه داد: در سامانه الکترونیک اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، در سایت نیز، زیرساختی فراهم شده که به صورت سیستمی، پیش بینی‌های مربوط به فراهم آوری تجهیزات پزشکی و گزارش دهی دانشگاه‌ها اطلاع رسانی شده و پیرو آن، اشکالات موجود در اسرع وقت پیگیری می‌شود.

مسائلی با بیان اینکه درحال حاضر 2 شرکت ایرانی به تولید پروتز زانو و لگن فعالیت دارند، یادآور شد: به جز 2 شرکت ایرانی تولیدکننده پروتز، ۲۴ شرکت تامین کننده در زمینه پروتز زانو و ۲۵ شرکت تامین کننده در زمینه پروتز لگن در کشور فعالیت دارند.

انتهای پیام/

تصویرها
مدیرکل تجهیزات پزشکی: قیمت هر پروتز 7/5 میلیون تومان است/ 2 شرکت ایرانی پروتز لگن تولید می‌کنند
نمایش موجودیت‌ها