date_range دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۳۱:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تغییر لحن ترامپ در قبال ایران: اصلا به دنبال صدمه زدن یا تغییر حکومت نیستیم

تغییر لحن ترامپ در قبال ایران: اصلا به دنبال صدمه زدن یا تغییر حکومت نیستیم

رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر ژاپن برخلاف لفاظی‌های اخیر خود مدعی شد که واشنگتن به دنبال صدمه زدن به ایران یا تغییر حکومت در این کشور نیست.

تغییر لحن ترامپ در قبال ایران: اصلا به دنبال صدمه زدن یا تغییر حکومت نیستیمبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر ژاپن برخلاف لفاظی‌های اخیر خود مدعی شد که واشنگتن به دنبال صدمه زدن به ایران یا تغییر حکومت در این کشور نیست.

دونالد ترامپ در این نشست خبری با بیان اینکه ایرانی‌های زیادی را می‌شناسد که شخصیت‌های بسیار بزرگی هستند، با ادبیات فریبنده‌ای شبیه به آنچه که پیشتر درمورد کره شمالی به کار برده بود، گفت: «به نظرم ایران پتانسیل اقتصادی عظیمی دارد. ما ابدا به دنبال صدمه زدن به ایران نیستیم. به دنبال این هستیم که ایران به عرصه بین‌المللی بازگردد.»

وی اضافه کرد: «ایران می‌تواند به یک کشور بزرگ تبدیل شود؛ البته با همین حکومتی که اکنون دارند. ما به دنبال تغییر رژیم نیستیم!»

این اظهاراتِ ترامپ در حالی مطرح می‌شود که وی همانند روسای‌جمهور پیشین آمریکا، از ابتدای حضور در کاخ سفید از هیچ تلاشی برای آسیب زدن به مردم ایران و براندازی جمهوری اسلامی دریغ نکرده و بیان چنین جملاتی اعترافی ضمنی به شکست سیاست‌های واشنگتن در قبال ایران به شمار می‌رود.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در نشست خبری مشترک خود با شینزو آبه بار دیگر به بیان توهمات خود درباره ایران و اثرگذاری سیاست خارجی دولت خود پرداخت و گفت: «ببینید از زمانی که توافق هسته‌ای را نابود کردم چه اتفاقی افتاده است؛ هنگامیکه من که رئیس‌جمهور شدم، ایران یک کشور تروریست بود اما اکنون در حال عقب‌نشینی از منطقه است.»

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، نیز در این نشست خبری با بیان اینکه توکیو پیشتر موضع خود را در قبال برجام اعلام کرده است، گفت: صلح و ثبات در خاورمیانه برای ژاپن، آمریکا و تمام جهان مهم است و ژاپن هرکاری که بتواند برای ارتقا صلح و ثبات در منطقه انجام خواهد داد.

آبه همچنین تاکید کرد که ژاپن همکاری نزدیکی با آمریکا خواهد داشت تا تنش‌های موجود [میان تهران و واشنگتن] را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: ترامپ خواستار سفر شینزو آبه به تهران شد!

انتهای پیام/

تصویرها
تغییر لحن ترامپ در قبال ایران: اصلا به دنبال صدمه زدن یا تغییر حکومت نیستیم
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  اکبر

  خودتم میدونی صدمه سختی میبینی کم چاخان کن ترسو .

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۳۰:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  مثل اینکه نخست وزیر ژاپن هم یادش رفته روبروش ترامپ یه متوهم صحبت می کنه وهمراه با یه متوهم شده چه زود یادشون میره خودشون قدرت کلام دارند

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۹:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  آمریکا فقط به فکر خودش و رژیم صهیونیستی است. امیدوارم به زودی به پایان راه برسید تا جهان از دست خدعه و آزارهای شما خلاص شود.

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  ترامپ بیجا خورد

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  تنها کشور تروریستی که من میشناسم آمریکاست

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  چطور به دنبال صدمه زدن به ایران نیستی؟از برجام خارج شدی تحریم کردی و همه چی گرون شد دیگه چجور صدمه میخواستی بزنی

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۸:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  مصمم

  اگر ترامپ این پرت و پلا ها را نگه چگونه بتواند به دیوانه بازی های خود سر پوش بگذارد ؟ ایران از کدام سخن خود بعد از ریاست جمهوری ترامپ عقب نشینی کرده ، از کجا که قبلاً بود نیروهای نظامی خود را عقب کشیده ؟ جز اینکه دیوانه بازی های ترامپ طیف های مختلف ملت ایران را برای مقاومت در برابر زیاده خواهی های آمریکا متحد تر کرده است .

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۲۸:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  این حرفهو زده ولی دروغگویه تنها یک راه دارد قلدروی آمریکا رو باید از منطقه خلیج فارس برای همیشه خارج کرد. مرگ بر آمریکا

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  آقای ترامپ شما نمی‌توانید به ما ضربه بزنید. ننگ بر ترامپ

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۲۸:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر کفار عرب و عالم هستی ترامپ تو گفتی و ما باور کردیم ما ایرانی ها ضرب المثلی داریم که میگه خودتی آره جونم خودتی

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹:۰۰ ب.ظ