date_range پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۲۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 6 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

رژیم غذایی موثر در به تعویق انداختن آلزایمر

رژیم غذایی موثر در به تعویق انداختن آلزایمر

تحقیقات محققان دانشگاه ادیت کووان استرالیا نشان می‌دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای به شکل قابل توجه میزان تجمع پپتیدهای آمیلوئید بتا مرتبط با اسیدآمینه را در مغز کاهش می‌دهد.

به گزارش   گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛  طبق آخرین تحقیقات محققان، رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند شروع بیماری آلزایمر را تا سال ها به تعویق اندازد.

رژیم غذایی موثر در به تعویق انداختن آلزایمر

بیشتربخوانید  :ابتلا به آلزایمر با تماشای بیش از حد تلویزیون

به گفته محققان، تشکیل این پپتیدها با ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط است. مطالعات قبلی نشان داده اند ژیم غذایی مدیترانه ای که شامل مقادیر بیشتر سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، ماهی و روغن زیتون است، می تواند زوال شناختی را کُند نماید.

دکتر «استفانی رینی اسمیت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای تنها به مدت ۳ سال می تواند تشکیل پپتیدهای آمیلوئید بتا را تا ۶۰ درصد کاهش دهد.»

وی در ادامه می افزاید: «این یافته ها به ما نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند شروع علائم بیماری آلزایمر را تا سال ها به تاخیر اندازد.»

به گفته وی، «درحالیکه به نظر می رسد تمام ابعاد رژیم غذایی مدیترانه ای در کاهش ریسک ابتلا به آلزایمر مهم است، اما یافته های ما نشان می دهد مصرف میوه بیشترین فایده را دارد.»

منبع: مهر

انتهای پیام/

رژیم غذایی مدیترانه ای ابتلا به آلزایمر را به تعویق می اندازد

تصویرها
رژیم غذایی موثر در به تعویق انداختن آلزایمر
نمایش موجودیت‌ها