date_range یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۲۸:۰۰ ب.ظ

احتمال ریزش در برخی از خیابان‌های کرمانشاه

احتمال ریزش در برخی از خیابان‌های کرمانشاه
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

عضو شورای شهر کرمانشاه گفت: باید هر لحظه منتظر ریزش بخشی از شهر کرمانشاه باشیم.

احتمال ریزش در برخی از خیابان‌های کرمانشاه
به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان   از کرمانشاه ؛ابراهیم مرادی عضو شورای شهر کرمانشاه گفت: خیابان وزیری، مدرس و خیابان مجاور مدرس همگی روی ستون‌های چوبی زمان قاجار بنا شده و هرلحظه باید منتظر ریزش آن باشیم.
مرادی از معضلات محیط زیستی شهرک صنعتی جاده سنندج هم یاد کرد و ادامه داد: آب‌های شیمیایی ناشی از فعالیت‌های این شهرک در یک نقطه جمع می‌شود که در آینده به یک معضل بزرگ تبدیل خواهد شد.
وی افزود : همین امروز هم بار‌ها شاهد حضور انواع پرندگان از جمله لک لک، اردک، حواصیل و ... در کنار این منطقه و شنا کردن برخی از آن‌ها در این آب آلوده بودیم که بسیار دردناک است.
عضو شورای شهر معتقد است، اگر بخواهیم منتظر اجرای پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب برای این منطقه باشیم یک نسل طول می‌کشد و مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد.
مرادی گفت: نخاله‌هایی که در این شهرک دپو شده نیز دو برابر نخاله‌های کرمانشاه است و هیچکس یک بیل هم از آن برنداشته است.
وی از "قره‌سو" هم به عنوان یکی دیگر از معضلات زیست محیطی کرمانشاه یاد کرد و گفت: باید رودخانه قره سو را به زاینده‌رود تبدیل کنیم و بتوانیم از قبل آن گردشگر جذب کنیم.
این عضو شورای شهر کرمانشاه اظهار کرد: این تاسف‌بار است که اصفهان با قدمت ۷۰۰، ۸۰۰ ساله اینقدر پیشرفت کرده و توریست جذب می‌کند، اما ما در حال از دست دادن میراث ۲۵۰۰ ساله نیاکانمان هستیم.
مرادی گفت: تاقبستان ۱۵۰۰ سال و بیستون ۲۵۰۰ سال استوار مانده و امروز با بی توجهی که نسبت به این آثار می‌شود در معرض تهدید است و ۱۰ سال دیگر شاهد تخریب این آثار خواهیم بود.
وی از فاجعه منابع آبی و وجود چاه‌های غیرمجاز کرمانشاه هم نام برد و گفت: برخورد با چاه‌های غیرمجاز واقع در باغ‌ها یکی در میان و با پارتی انجام می‌شود و تا قصد برخورد با چاه باغات می‌شود اسم افرادی به میان میاید که باغ متعلق به آنهاست و نباید برخورد کرد.
عضو شورای شهر کرمانشاه زباله گردی، قطع درختان بلوط و تبدیل آن‌ها به ذغال و ... را نیز از دیگر معضلات زیست محیطی کرمانشاه دانست و افزود: تا بخواهیم با جلسه و دستورالعمل برای این موارد کاری بکنیم روز به روز وضعیت بدتر خواهد شد و تا یک دستورالعمل برای قطع درختان صادر کنیم ۱۰ درخت دیگر قطع شده است.
مرادی با تاکید بر اینکه باید تهدید‌ها و معضلات زیست محیطی را برای مردم بازگو کنیم و خود آن را هم پای کار بیاوریم، استفاده از نیرو‌های بومی که عاشق محیط زیست هستند را برای پیشگیری از معضلات ضروری خواند.
وی در بخش دیگری از سخنان از عملکرد جزیره‌ای و نادرست مدیران کرمانشاه هم انتقاد کرد و گفت: کرمانشاه اگر مدیران خوب داشت امروز به اینجا نمی‌رسیدیم که دور هم جمع شویم و فقط از مشکلات حرف بزنیم.
مرادی اظهار کرد: متاسفانه مدیران فقط به فکر سر کردن دوران مدیریت خود هستند و برنامه ریزی و چشم انداز بلندمدت ندارند.
عضو شورای شهر کرمانشاه با اشاره به موازی کاری‌های متعددی که صورت می‌گیرد، افزود: کرمانشاه به یک روستای بزرگ تبدیل شده که ۹۹ درصد آن کدخدا هستند و دستور می‌دهند.
 
انتهای پیام/پ
 

ریزش خیابان در کرمانشاه

 
 
تصویرها
احتمال ریزش در برخی از خیابان‌های کرمانشاه
نمایش موجودیت‌ها