date_range سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

بسته شدن یک مدرسه فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی

بسته شدن یک مدرسه فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی

تعطیل شدن یک مدرسه در بخش اشغالی کرانه باختری به دستور رژیم صهیونیستی، منجر به درگیری میان فلسطینی‌ها و نیروهای امنیتی این رژیم شد.

بسته شدن یک مدرسه فلسطینی به دست رژیم صهیونیستیبه گزارش   گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعطیل شدن یک مدرسه در بخش اشغالی کرانه باختری به دستور رژیم صهیونیستی ، منجر به درگیری میان فلسطینی‌ها و نیرو‌های امنیتی این رژیم شد.

ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد مدرسه مذکور در چند ماه اخیر منشاء اقدامات خشونت بار بوده است چرا که افرادی از داخل مدرسه به سوی جاده مورد استفاده نظامیان و شهرک نشینان اسرائیلی سنگ پرتاب می‌کردند.

این مدرسه فلسطینی که روی یکی از محور‌های مواصلاتی مهم کرانه باختری واقع شده است، محل تحصیل دانش آموزانی است که از روستا‌های السویه و اللوبان واقع در جنوب نابلس به آنجا می‌آیند.

هر چند ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه دستور تعطیلی این مدرسه را صادر کرد، اما دانش آموزان صبح روز دوشنبه سعی کردند با همراهی مسئولان فلسطینی وارد مدرسه بشوند.

به دنبال بروز درگیری داخل مدرسه و اطراف آن، نظامیان رژیم صهیونیستی اقدام به پرتاب گاز اشک آور حتی به داخل مدرسه نمودند.

بنا بر اعلام هلال احمر فلسطین، تعدادی از فلسطینی‌ها دچار مشکلات تنفسی شدند و چهار نفر هم مورد اصابت گلوله‌های پلاستیکی قرار گرفتند.

یک عکاس خبرگزاری فرانسه نیز در میان مجروحان دیده می‌شود.

سامر اواس (Samer Ewass)، یکی از مسئولان محلی فلسطینی به خبرگزاری فرانسه گفت، ساکنان منطقه مخالف این تصمیم مقامات رژیم صهیونیستی هستند.

وی افزود: «تحصیل، حق هر کودکی است. کودکان فلسطینی هم حق دارند مانند کودکان سراسر جهان درس بخوانند.»

ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد بسته شدن این مدرسه واکنشی است به اقدامات تروریستی علیه اسرائیلی‌هایی که از جاده مجاور مدرسه تردد می‌کنند.

۶۰۰ هزار شهرک نشین صهیونیستی در منطقه‌ای میان کرانه باختری و قدس شرقی در حال همزیستی پر تنش با سه میلیون فلسطینی هستند.

کرانه باختری از ۴۰ سال پیش در اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد.

انتهای پیام/

درگیری فلسطینیان با صهیونیست‌ها در پی تعطیل کردن یک مدرسه

تصویرها
بسته شدن یک مدرسه فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی
نمایش موجودیت‌ها