date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۵۶:۰۰ ب.ظ

در رایزنی سفیر ایران با وزیر آموزش گرجستان مطرح شد؛ تلاش برای رفع مشکلات رفع مشکل اقامتی دانشجویان ایرانی

در رایزنی سفیر ایران با وزیر آموزش گرجستان مطرح شد؛ تلاش برای رفع مشکلات رفع مشکل اقامتی دانشجویان ایرانی
دسته خبری: سیاست|تحصیل

سفیر ایران در گرجستان با میخائیل باتیاشویلی، وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان در محل دفتر وزیر دیدار و در زمینه تعمیق و توسعه همه‌جانبه روابط فرهنگی ایران و گرجستان گفت‌وگو کردند.

ب در رایزنی سفیر ایران با وزیر آموزش گرجستان مطرح شد؛ تلاش برای رفع مشکلات رفع مشکل اقامتی دانشجویان ایرانیه گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سفیر ایران در گرجستان با میخائیل باتیاشویلی، وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان در محل دفتر وزیر دیدار و در زمینه تعمیق و توسعه همه جانبه روابط فرهنگی ایران و گرجستان گفت‌وگو کردند.

میخائیل باتیاشویلی در دیدار سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان گرجستان گفت: دولت گرجستان تمایل خود را به گسترش روابط دوستی و همکاری چند جانبه که بر اساس اشتراکات تاریخی و فرهنگی استوار است، اعلام می‌کند.

قوام شهیدی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو ملت ایران و گرجستان گفت: دو کشور از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی، علمی و فرهنگی گسترده‌ای برای تقویت روابط دو جانبه برخوردار است؛ بنابراین شناخت اصولی این ظرفیت‌ها و برنامه‌ریزی درست برای تعمیق روابط فرهنگی یک گام ضروری در جهت بسط و تعمیق مناسبات در ابعاد مختلف است.

سفیر کشورمان افزود: تقویت و ارتقای سطح روابط علمی و فرهنگی دوکشور مستلزم زیرساخت‌های قانونی است؛ در این ارتباط اسناد قانونی همکاری فرهنگی از جمله موافقتنامه فرهنگی رسمی وجود دارد و لازم است در چارچوب یادداشت تفاهم ششمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور، سند برنامه مبادلات فرهنگی، هنری، علمی و آموزشی مورد توافق دوکشور را نهایی و امضاء کنیم.

میخائیل باتیاشویلی هم در ادامه، پیوندهای عمیق تاریخی و فرهنگی گرجستان و ایران را از مهمترین عوامل رشد و گسترش مناسبات دو کشور دانست و افزود: دولت گرجستان تمایل خود را به گسترش روابط دوستی و همکاری چند جانبه که بر اساس اشتراکات تاریخی و فرهنگی استوار است، اعلام می‌کند.

وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان اظهار کرد: ما مصمم هستیم از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه و تعمیق همکاری‌های مشترک بهره بگیریم.

در ادامه این دیدار، در خصوص توسعه همکاری‌های دانشگاهی دو کشور، حمایت از کرسی‌های ایران و گرجستان‌شناسی در دانشگاه‌ها، رفع مشکل اقامتی دانشجویان ایرانی، همکاری در زمینه فناوری‌های نوین، بررسی ضوابط ارزشیابی مدارک تحصیلی مراکز علمی وآموزشی و صدور مجوز تاسیس مدرسه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با توجه به حضور ایرانیان مقیم درگرجستان، بهره‌گیری از ظرفیت‌های انجمن‌های دوستی بین دو کشور، امضای اسناد خواهر خواندگی شهرهای کوتایسی و رشت و برگزاری هفته‌های فرهنگی و نمایشگاه‌های هنری برای تقویت ارتباطات فرهنگی دو کشور بحث و تبادل نظرکردند.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها