date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۵:۰۰ ق.ظ

جام جهانی 2018 - روسیه بررسی مختصر گروه F، کار آسان مدافع عنوان قهرمانی برای صعود

جام جهانی 2018 - روسیه بررسی مختصر گروه F، کار آسان مدافع عنوان قهرمانی برای صعود
منبع خبر: میزان
دسته خبری: ورزش|فوتبال

خبرگزاری میزان- آلمان، مکزیک، سوئد و کره‌جنوبی در گروه F جام جهانی در شرایطی با یکدیگر پیکار می‌کنند که آلمان، مدافع عنوان قهرمانی مسیر دشواری برای صعود ندارد.

جام جهانی 2018 - روسیه بررسی مختصر گروه F، کار آسان مدافع عنوان قهرمانی برای صعودبه گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، آلمان، مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی، در روسیه با مکزیک، سوئد و کره جنوبی همگروه است. قهرمان دوره گذشته در شرایط ایده آلى به سر میبرد و در تمام بازیهاى سال ٢٠١٧ خود بدون شکست بوده است.آنها سال گذشته در روسیه قهرمان جام کنفدراسیون ها شدند،آن تورنمنت فرصت خوبى براى آلمان بود تا به بازیکنان جوانى همچون لارس استیندل فرصت درخشش بدهد،در راه صعود به جام جهانى آلمان در هر ده بازى خود پیروز میدان بود و رکورد ٣٤ گل زده در اروپا را دارد.تونى کروس بازیکن کلیدى تیم آلمان است،بازیکنى که با هوش و دقت فوق العاده اش تیم را رو به جلو هدایت میکند.یواخیم لو در طول سالهاى مربى گرى اش موفق شده تیمى منسجم و با ثبات از آلمان بسازد. ژرمن ها که با قهرمانی در جام کنفدراسیون ها، نشان دادند که همچنان تیم بسیار خوبی دارند و به نظر نمی رسد در صعود از این گروه، کار سختی داشته باشند.

مکزیک
مکزیک در جام هاى جهانى تقریبا حضوری همیشگى داشته است اما همیشه در چند قدمى موفقیت متوقف شده است، آنها در ٦ جام جهانى گذشه در مرحله یک هشتم حذف شده اند،صعود به مرحله یک چهارم نهایى در این تورنومنت میتواند موفقیت بزرگى براى آنها باشد.آنها تنها دو مرتبه در سالهاى ١٩٧٠ و ١٩٨٦ که میزبان بوده اند موفق شده اند به این مرحله صعود کنند. مکزیک که در جام جهانى برزیل، تیمی تاثیرگذار بود، در این دوره هم با حذف آمریکا، رقیب همیشگیشان قدرت خود را نشان دادند. بازیکن کلیدى مکزیک خاویر هرناندز است.خوان کارلوس اوساریو مربى مکزیک به دلیل تاکتیک هجومى و البته اعصاب ضعیفش شناخته شده است. همیشه امکان اخراج اوساریو از کنار زمین وجود دارد!

سوئد
سوئد با حذف ایتالیا شگفتى ساز مرحله مقدماتى جام جهانى بود. این اولین صعود سوئد به جام جهانى از سال ٢٠٠٦ است.سایه زلاتان ابراهیمویچ همچنان روى تیم وجود دارد. سوئد بدون زلاتان متحدتر و یکدست تر است اما زلاتان قابلیت هایى دارد که هیچ بازیکن دیگرى ندارد. بازیکن کلیدى سوئد امیل فورسبرگ است،فورسبرگ جانشین زلاتان در خط حمله است.یان اندرسون بعد از یورو ٢٠١٦ به عنوان مربى سوئد انتخاب شد و موفق شده تیم را بدون زلاتان بازسازى کند.سوئد حالا یه تیم هماهنگ و بدون ستاره است.

کره جنوبى
کره جنوبى از سال ١٩٨٦ در تمام ادوار جام جهانى حضور داشته است اما به نظر کره جنوبى جام جهانى روسیه بیشتر شبیه به تیم جام جهانى برزیل باشد تا تیمى که در سال ٢٠٠٢ با جنجال فراوان به نیمه نهایى صعود کرد. صعود کره به سختى و با تساوى بدون گل در مقابل ازبکستان در روز آخر مسابقات و به دلیل عدم موفقیت سوریه در شکست ایران اتفاق افتاد. سرنوشت کره جنوبى در این جام به نمایش سه بازیکن لیگ برتر جزیره بستگى دارد؛سان هونگ مین بازیکن تاتنهام،کى سونگ یون بازیکن سوانزى و لى چونگ یونگ بازیکن کریستال پالاس.بازیکن کلیدى کره جنوبى سان هوانگ مین بازیکن تاتنهام و بهترین گلزن آسیایى تاریخ لیگ جزیره است. شین تاى یونگ مربى کره به دلیل شکست در مقابل قطر و چین در دوره مقدماتى شرایط دشوارى دارد و بدون شک نمایش ضعیف کره منجر به اخراج او خواهد شد.

در مجموع به نظر می‎رسد، آلمان، مدافع عنوان قهرمانی کار دشواری برای صعود نداشته باشد. سوئد، تیم سختکوشی است که ایتالیا را حذف کرد و مکزیک هم امیدوار است از این گروه صعود کند. کره جنوبی هم آمادگی ادوار گذشته را ندارد و بعید است شانس زیادی برای صعود داشته باشد. با این تفاسیر رقابت سوئد و مکزیک برای رسیدن به مرحله بعدی، جالب توجه خواهد بود.

 

تصویرها
جام جهانی 2018 - روسیه بررسی مختصر گروه F، کار آسان مدافع عنوان قهرمانی برای صعود
نمایش موجودیت‌ها