date_range دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خبر داد رونمایی از برچسب سرویس مدارس

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خبر داد رونمایی از برچسب سرویس مدارس
منبع خبر: میزان
دسته خبری: جامعه|تحصیل

خبرگزاری میزان- با حضور رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، فرماندار تهران، مدیرکل آموزش و پروش، رئیس تاکسیرانی تهران و نمانیده انجمن اولیا و مربیان از برچسب ویژه سرویس مدارس رونمایی شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خبر داد رونمایی از برچسب سرویس مدارس

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در این جلسه که در فرمانداری تهران برگزار شد تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد که در آن وظایفی طی ۲۸ بند برای فرمانداری تهران، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و سازمان تاکسیرانی تهران مشخص شد.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، در این جلسه گفت: از سازمان‌های مرتبط با بحث بازگشایی مدارس تشکر می‌کنم. اگر اقدامات این دستگاه‌ها نبود، قطعاً در این زمینه به مشکل برمی‌خوردیم.

مهماندار افزود: با شروع سال تحصیلی جدید، پلیس راهنمایی و رانندگی با حداکثر نیرو‌های خود مدارس تهران را تحت پوشش قرار می‌دهد. همچنین نیرو‌های پلیس آمادگی کمک به والدین دانش‌آموزان در محدوده مدارس را دارند، به‌نحوی که افسران پلیس دانش‌آموزان را از محل پیاده شدن از سرویس مدرسه تا جلوی در مدرسه همراهی می‌کنند.

وی اظهار داشت: اولیای دانش‌آموزان باید در این زمینه کمک کنند تا ترافیک اطراف مدرسه کاهش یابد. والدین دانش‌آموزان از توقف دوبله حتی برای لحظاتی خودداری نمایند، زیرا هر گونه توقف غیرمجاز در اطراف مدارس حتی برای لحظاتی موجب اختلال در تردد خودرو‌ها می‌شود و قطعاً این بی‌نظمی در رسیدن فرزندان ما به مدارس ایجاد مشکل می‌کند.

مهماندار افزود: به‌ویژه در روز‌های ابتدایی سال تحصیلی خواهشمندیم که خانواده‌ها با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی فرزندان خود را به مدارس برسانند تا به پلیس کمک کرده باشند و سال تحصیلی پر از آرامشی را پشت سر بگذاریم.

وی همچنین گفت: پیش از آغاز سال تحصیلی در جلسات خود با سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصمیماتی گرفته شد و با ترمیم زیرساخت‌های مرتبط با تردد در شهر تهران از جمله ایمن‌سازی خیابان‌ها، خط‌کشی معابر، نصب و جانمایی تابلو‌های محدوده مدارس که در تردد دانش‌آموزان مؤثر است، سعی کردیم شرایط مناسبی را برای آغاز سال تحصیلی فراهم کنیم.
مهماندار همچنین پیشنهاد داد: در صورت امکان، خانواده‌ها در آغاز سال تحصیلی دست در دست فرزندان خود به‌صورت پیاده مسیر منزل تا محل تحصیل را طی کنند.

وی درباره استاندارد‌های مد نظر پلیس در بحث سرویس مدرسه نیز تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در این زمینه به استاندارد‌های جهانی دست یابیم.

باقری، مدیر کل آموزش و پروش تهران نیز با تایید صحبت‌های مهماندار، گفت: در زمینه سرویس مدرسه از سال گذشته جلوتریم و در این زمینه گام‌های مثبتی برداشته شده است.

انتهای پیام/

تصویرها
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خبر داد رونمایی از برچسب سرویس مدارس
نمایش موجودیت‌ها