رئیس‌کل بیمه مرکزی: سامانه "سنحاب" آغاز به کارکرد
منبع خبر: میزان

خبرگزاری میزان- رئیس بیمه مرکزی گفت: سامانه "سنحاب" برای تحقق اهداف دیجیتالی و تجمیع مراکز نرم‌افزاری صنعت بیمه خبر داد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی: سامانه

به گزارش گروه گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی  در آیین افتتاح شرکت «سنحاب» اظهار کرد: هدف اصلی از تاسیس شرکت "سنحاب" تحقق اهداف دیجیتالی و تجمیع مراکز نرم افزاری صنعت بیمه است، اما در کنار این هدف گذاری می‌توان فعالیت‌های فرعی را نیز دنبال کرد چرا که ارائه سرویس‌های جانبی به روند همگانی سازی صنعت بیمه کمک خواهد کرد.

وی در بازدید از این شرکت ضمن تاکید بر این موضوع، گفت: تاسیس شرکت‌های دانش بنیان در بستر دیجیتال از تاسیس کارخانه‌ها و مراکز تولیدی اهمیت بیشتری دارد چرا که محصولات مبتکرانه این شرکت‌ها می‌تواند در سطح ملی، علاوه بر رشد فناوری به توسعه تولید و اشتغال نیز منتهی شود.

رئیس کل بیمه مرکزی بر اهمیت موضوع تجمیع دیتا‌های صنعت بیمه به مسئله حیاتی امنیت شبکه‌های دیجیتالی اشاره کرد و افزود: صنعت بیمه، امانت دار اطلاعات و اعتماد مردم است و به همین خاطر پایگاه داده‌ای صنعت بیمه به عنوان یک دیتاسنتر مرجع باید قدرتمند، مطمئن و ایمن باشد.

وی با برشمردن توانمندی‌های شبکه «سنهاب» بیمه مرکزی بر تعامل تنگاتنگ شرکت «سنحاب» و این شبکه مهم نهاد ناظر تاکید کرد و گفت: عملکرد سنهاب در حوزه‌های مختلف فعالیت مطلوب، کاربردی و قابل دفاع است و هماهنگ سازی در بخش نرم افزاری می‌تواند به تسهیل ارتباط شرکت‌های بیمه و نهاد ناظر منتهی شود.

رئیس شورای عالی بیمه با بیان اینکه صنعت بیمه به ساختاری چابک در حوزه دیجیتالی نیاز دارد، بیان کرد: گزینش نیرو‌ها باید بر اساس نیاز صنعت بیمه و با اتکا بر اصل شایسته سالاری باشد.

‌وی اظهار کرد: با وجود مشکلاتی نظیر تحریم‌ها و همچنین حملات سایبری می‌توانیم با یک حرکت جهادی جهش را برای ارتقای شبکه دیجیتالی فراهم کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در مرکز فاوای بیمه مرکزی به اهمیت موضوع استفاده از تجارب مجموعه‌های دیگر اقتصادی و همچنین بهره گیری از تخصص نخبه‌های علمی اشاره کرد و گفت: هماهنگ سازی در بخش نرم افزاری می‌تواند به تسهیل ارتباط شرکت‌های بیمه و نهاد ناظر کمک کند که ادامه این مسیر به تحقق اهداف صنعت بیمه منتهی خواهد شد.

سلیمانی موضوع پراکندگی اطلاعات در شرکت‌های مختلف بیمه را از آسیب‌های این صنعت ارزیابی کرد و گفت: شرکت «سنحاب» باید با شناخت دقیق از صنعت بیمه، امکان سنجی، رفع نیاز‌های دیجیتالی و هماهنگی بین شرکت‌های نرم افزاری در جمع آوری داده‌های اطلاعاتی شرکت‌های بیمه موفق عمل کند تا به داشبورد مدیریتی صنعت بیمه لطمه‌ای وارد نشود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد فعالیت شرکت «سنحاب» در کنار شرکت‌های دیگر نرم افزاری که با شرکت‌های بیمه همکاری دارند، بتواند نگرانی‌های صنعت بیمه در حوزه دیجیتال را برطرف کند.

انتهای پیام/

تصویرها
رئیس‌کل بیمه مرکزی: سامانه "سنحاب" آغاز به کارکرد
نمایش موجودیت‌ها