date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۱۲:۰۰ ب.ظ

اعتراف بوئینگ به نقص فنی در نرم‌افزار کنترل مکس 737

اعتراف بوئینگ به نقص فنی در نرم‌افزار کنترل مکس 737
منبع خبر: میزان
دسته خبری: اقتصاد|ترابری

خبرگزاری میزان- شرکت هواپیمایی بوئینگ می‌گوید که نقایصی را که در نرم‌افزار کنترل پرواز 737 مکس وجود داشته باید برطرف می‌کرده است.

اعتراف بوئینگ به نقص فنی در نرم‌افزار کنترل مکس 737به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، پس از سقوط مرگبار ۲ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس که جان ۳۴۶ نفر مسافر به همراه خدمه پرواز را گرفت، در نهایت بعد از گذشت چند ماه شرکت هواپیمایی بوئینگ پذیرفت که نقایص را که در نرم افزار کنترل پرواز ۷۳۷ مکس وجود داشته باید برطرف می‌کرده است.
 
این نرم افزار برای آموزش خلبانان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

این شرکت هواپیمایی در بیانیه‌ای اعلام کرد، شرکت بوئینگ اصلاحات مربوط به نرم افزار کنترل پرواز را رفع کرده و اطلاعات اضافی را در اختیار اپراتور‌های دستگاه قرار می‌دهد تا از صحت عملکرد نرم افزار در شرایط مختلف پرواز اطمینان حاصل کنند.

این شرکت آمریکایی اعلام نکرد نخستین باری که متوجه این نقص شد چه زمانی بوده و اینکه آیا این نقص به شرکت‌های هواپیمایی اصلاع رسانی شده است یا خیر.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که انتشار بیانیه شرکت بوئینگ نشان دهنده آن است که این شرکت برای نخستین بار است که نقص موجود در طراحی نرم افزار هواپیمای ۷۳۷ مکس را رسما پذیرفته است. در حادثه سقوط مرگبار هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اتیوپی این نرم افزار مورد انتقادات شدید قرار گفت.

به گفته سخنگوی شرکت بوئینگ، این نرم افزار قادر به ایجاد شرایط پرواز مشابه با هواپیما‌های که در اتیوپی و در اندونزی سقوط کردند، نبوده است.

هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس در سراسر جهان زمین‎گیر شده‎اند و منتظر دریافت موافقت از آمریکا و شرکت‌های هواپیمایی جهان هستند تا به خطوط هواپیی مجددا باز گردند.

انتهای پیام/
تصویرها
اعتراف بوئینگ به نقص فنی در نرم‌افزار کنترل مکس 737
نمایش موجودیت‌ها