date_range جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۲۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکا به البوکمال/30 غیرنظامی جان خود را از دست دادند

حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکا به البوکمال/30 غیرنظامی جان خود را از دست دادند
منبع خبر: میزان

خبرگزاری میزان- جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در جدیدترین جنایت خود، بامداد امروز جمعه مناطقی از شهر البوکمال در سوریه را هدف حمله قرار دادند که در پی این حمله 30 غیرنظامی جان خود را از دست دادند.

حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکا به البوکمال/30 غیرنظامی جان خود را از دست دادندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در جدیدترین جنایت خود، بامداد امروز جمعه مناطقی از شهر البوکمال در سوریه را هدف حمله قرار دادند که در پی این حمله ۳۰ غیرنظامی جان خود را از دست دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری سانا جنگنده‌های ائتلاف در این حمله مناطق «الباغوز» و «السوسه» واقع در حومه البوکمال در استان دیرالزور را بمباران کردند و ۳۰ غیر نظامی را به شهادت رسانده و چند تن دیگر نیز مجروح شدند که تعدادی از آنان زن و کودک هستند.

آمریکا مدعی است ائتلاف بین‌المللی تحت امر این کشور که در آگوست سال ۲۰۱۴ و بدون موافقت شورای امنیت سازمان ملل متحد تشکیل شد، با عناصر داعش در سوریه و عراق می‌جنگند، اما جنگنده‌های ائتلاف در این مدت بار‌ها مراکز و تاسیسات زیربنایی سوریه را منهدم و موجب کشته شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان شده‌اند.

بنا به آمار «عملیات اراده سخت» یا ائتلاف جهانی ضد داعش، در حمله جنگنده‌های ائتلاف در سوریه و عراق از ماه نوامبر تا دسامبر سال گذشته، دست‌کم ۸۰۱ غیرنظامی «به‌اشتباه» کشته شده‌اند.

 

انتهای پیام/

 

 

تصویرها
حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکا به البوکمال/30 غیرنظامی جان خود را از دست دادند
نمایش موجودیت‌ها