date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۳۷:۰۰ ق.ظ

نعمتی در جمع خبرنگاران: تعدیل بودجه 98 در جلسات 3 قوه و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد

نعمتی در جمع خبرنگاران: تعدیل بودجه 98 در جلسات 3 قوه و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد
منبع خبر: میزان
دسته خبری: سیاست|مجلس

خبرگزاری میزان- سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تذکراتی را به دولت برای تعدیل بودجه سال 98 داده بودند، این موارد در طول هفته گذشته در جلسات بین سه قوه و مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

نعمتی در جمع خبرنگاران: تعدیل بودجه 98 در جلسات 3 قوه و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شدبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، بهروز نعمتی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی نمایندگان، در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس در مورد بودجه سال ۹۸ توضیحاتی مطرح شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تذکراتی را به دولت برای تعدیل بودجه سال ۹۸ داده بودند، این موارد در طول هفته گذشته در جلسات بین سه قوه و مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه جمع‌بندی این جلسات این بود که ما نیازمند بودجه واقعی هستیم اظهار داشت: در بودجه سال ۹۸ به دنبال آن هستیم که مباحثی درباره بهبود تولید، تکمیل پروژه‌های عمرانی و حل مشکلات حقوق کارمندان و بازنشستگان را در نظر بگیریم تا با توجه به فشار‌های اقتصادی مشکلات ان‌ها را به حداقل برسانیم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: طبق جمع‌بندی‌های صورت گرفته در تعیین اعداد و ارقام واقعی در بودجه فکر می‌کنیم که این بودجه می‌تواند منشا اثر برای کشور باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به اولویت‌های دولت و مجلس در بودجه سال آینده در زمینه معیشت مردم گفت: موضوعات عمرانی، تولید و کمک به آن جزو مواردی است که باید به دنبال آن باشیم و پیرو آن بودجه را واقعی ببینیم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر عدد تقریبی ۴۰۷ هزار میلیارد تومان برای بودجه سال آینده در نظر گرفته شده که البته این عدد بستگی به برخی از درآمد‌های کشور دارد و ممکن است این عدد افزایش پیدا کند.

نعمتی بیان داشت: در ۱۰ روز آینده بودجه سال ۹۸ به ملجس شورای اسلامی تقدیم می‌شود. اما در رابطه با اینکه چقدر این بودجه واقعی باشد تفاهماتی صورت گرفته و تاکیدمان بر این است که بودجه باید به صورت واقعی ارائه شود.
 
انتهای پیام/
تصویرها
نعمتی در جمع خبرنگاران: تعدیل بودجه 98 در جلسات 3 قوه و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد
نمایش موجودیت‌ها