date_range یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۳۷:۰۰ ب.ظ

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد مطرح کرد اجرای کامل طرح کاداستر یکی از راه‌های مقابله با پدیده حاشیه‌نشینی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد مطرح کرد اجرای کامل طرح کاداستر یکی از راه‌های مقابله با پدیده حاشیه‌نشینی
منبع خبر: میزان
دسته خبری: جامعه|خانواده

خبرگزاری میزان- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با اشاره به مسئله حاشیه‌نشینی در شهرها و وجود بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی در این مراکز بر لزوم برخورد با پدیده حاشیه‌نشینی تاکید کرد و یکی از راه‌های مقابله با پدیده حاشیه‌نشینی، را اجرای کامل طرح کاداستر عنوان کرد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان یزد، محمدحسین رحیمی زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: عدم آشنایی با مهارت‌های زندگی و دخالت اطرافیان دو عامل اصلی دعاوی خانوادگی در استان یزد است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد، افزود: آموزش ۱۰ مهارت از جمله مهارت خودآگاهی برای زوجین جوان پیشنهاد شده و در محتوای کارگاه‌های طرح امید دادگستری نیز این مهارت‌ها گنجانده شده است.

وی از کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های دعاوی خانواده در شهر یزد و ۲۰ درصدی این دعاوی در کل استان در سال گذشته خبر داد و گفت: از مجموع ۲ هزار و ۴۰۲ مورد پرونده دعاوی خانوادگی وارده به کارگاه‌های طرح امید دادگستری نزدیک به هزار مورد از این موارد در مراحل مختلف انصراف از پیگیری پرونده خود را اعلام کرده اند که البته این به معنای کاهش طلاق در مقطع فعلی نیست و فقط به معنای توقف رشد طلاق با اقدامات انجام شده است.

این مقام قضایی ارائه آموزش مهارت‌های زندگی پیش از ازدواج را یک ضرورت مهم ذکر کرد و اظهار داشت: اکنون آموزش‌های قبل از ازدواج، حین ازدواج، آموزش‌هایی در قالب مداخله در فرایند طلاق و آموزش‌های بعد از طلاق به عنوان یک آسیب اجتماعی در دستور کار است و در مقاطع مختلف یه طیف‌های درگیر ارائه می‌گردد.

وی گفت: اکنون آموزش‌های پیش از ازدواج به سربازان از طریق همکاری با پادگان‌های نظامی و انتظامی و همچنین آموزش به دانشجویان در تعامل با دانشگاه‌های برای سال جاری برنامه ریزی شده است و فقط برای سطح دانش آموزان به جهت حساسیت موضوع و سن خاص مقطع دبیرستان، باید محتوای آموزشی مناسب با رویکرد اسلامی با مشارکت اساتید برجسته و با تجربه تدارک دیده شود و در شیوه آموزش‌های غیر مستقیم به دانش آموزان با همکاری آموزش و پروش ارائه گردد.

رحیمی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله آب و صیانت از این مایع حیاتی در استان اشاره کرد و گفت: مسئله آب، بحث قابل توجهی است و همه باید در صیانت از آن همکاری و اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به مسئله حاشیه نشینی در شهر‌ها و وجود بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی در این مراکز بر لزوم برخورد با پدیده حاشیه نشینی تاکید کرد و بیان داشت: یکی از راه‌های مقابله با پدیده حاشیه نشینی، اجرای کامل طرح کاداستر است که ثبت اسناد و املاک استان با جدیت به دنبال آن است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد تصریح کرد: با توجه به اینکه اجرای طرح کاداستر نقش اساسی و بنیادی در جلوگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ملی دارد، ادارات مرتبط هرچه سریعتر نقشه‌های خود را در اختیار اداره کل ثبت اسناد و املاک قرار دهند تا به صورت متمرکز ثبت کاداستر گردد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها