date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۴:۰۰ ب.ظ

هدف فتنه‌های منطقه، تامین منافع اسرائیل/مشکلات اخیر اقتصادی را با توجه به مسائل منطقه‌ای باید تحلیل کرد

هدف فتنه‌های منطقه، تامین منافع اسرائیل/مشکلات اخیر اقتصادی را با توجه به مسائل منطقه‌ای باید تحلیل کرد
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: سیاست|مجلس

خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان استان کرمان با اشاره به رخدادهای منطقه به‌ویژه حمله هوایی مثلث شرارت به سوریه و نیز با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر مبنی بر هوشیاری جهان اسلام در برابر این حوادث مطالبی بیان کرد.

محمدعلمی، مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان با اشاره به رخدادهای منطقه به ویژه حمله هوایی مثلث شرارت به سوریه و نیز با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر مبنی بر هوشیاری جهان اسلام در برابر این حوادث در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان بر ضرورت عبرت گیری از تاریخ تاکید کرد و افزود: عده ای اصلاً تاریخ را نمی شناسند و اعتنایی هم به تجربه ملت ها ندارند.

 

 

وی ادامه داد: عده دیگری نیز به تاریخ عالم هستند اما دارایی و سرمایه ای از تاریخ به دست نیاوردند و در عملکرد خود به کار نگرفتند تا متضرر نشوند؛ اینها دانا هستند اما دارا نیستند؛ اما دسته سومی هم هستند که تاریخ را می دانند و از آن بهره هم می گیرند و سعی دارند از دام توطئه هایی که دشمنان درونی و بیرونی طراحی کردند جان سالم به در ببرند.

 

علمی با استناد به آیه ۱۲ سوره مبارکه توبه خاطرنشان کرد: قرآن درس بزرگ مقاتله و مبارزه با سران کفر را داده به این جهت که آنان پیمان شکن هستند و این یعنی در جامعه سالم ولو اینکه اعتقاد و ایمان نباشد اما باید پیمان ها را محترم دانست و برای اداره جامعه خود را مقید به پیمان های بسته شده کرد.

 

وی افزود: استکبار با قانون و پیمان در تعارض است؛ حیات او قانون شکنی و زیر پاگذاشتن ارزش ها و آرمان های ملت ها است و عده ای نمی خواهند این را متوجه شوند لذا چه تجربه تاریخی و چه دستور دینی باید حواس مان را جمع کنیم کسی که پیمان نمی شناسد قابل زیست نیست.

 

این تحلیل گر سیاسی، استکبار را در همه صحنه ها از جمله جنگ ۱۲ ساله علیه ملت ایران(۸ سال جنگ تحمیلی و دو سال هم تقویت گروهک ها برای اقدامات ضدامنیتی در کشور) یمن و سوریه و... شکست خورده دانست و با اشاره به صحنه گردانی آمریکا و اسرائیل برای تقویت داعش، آن صحنه را هم محکوم به شکست توصیف کرد.

 

وی افزود: استکبار برای روحیه دادن به جنگجویان نیابتی به صحنه می آید و این در تحلیل تحلیل گران روشن است؛ برای ایجاد تغییر در منطقه که قطعاً نتیجه ای عاید آنها نمی شود و این حرکت های منافقانه برای روحیه دادن به ایادی آنان در منطقه است و هدف هم تامین منافع اسرائیل؛ او واقعاً احساس خطر می کند و رهبری هم فرمودند اینها وحشت زده هستند.

 

علمی با متذکر شدن این نکته که آنان از یک جمعیت محدود از جمله حماس، حزب الله و... شکست خوردند و در جنگ های نظامی هم؛ تاکید کرد: اما باید دشمن را در جنگ فرهنگی بشناسیم، او واقعاً ما را در این جنگ درگیر کرده است، جبهه اقتصادی و فرهنگی ادامه دارد و این مشکلات اقتصادی اخیر بدون در نظر گرفتن مسائل منطقه قابل تحلیل نیست زیرا بالارفتن قیمت ارز و دلار و... همان فتنه های اقتصادی است که در داخل فریب خورده ها و در خارج دشمنان ضربه می زنند؛ لذا رهبری دستور بر فعال سازی کارخانه ها و کالای تولید داخل دادند که مردم باید این مسئله را جدی بگیرند و مسئولین هم مواظبت کنند.

نمایش موجودیت‌ها