date_range یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۲۸:۰۰ ب.ظ

قد ایران بلندتر از تهدیدها و تحریم‌ها، حتی بدون «نایک»!

قد ایران بلندتر از تهدیدها و تحریم‌ها، حتی بدون «نایک»!
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: ورزش|فوتبال

خبرگزاری شبستان: تیم ملی فوتبال ایران می‌رود تابی‌توجه به همه تحریم‌ها و دشمنی‌های آمریکا در بازی مقابل تیم ملی پرتغال، افتخار ملی دیگری را نصیب ایران و ایرانی کند.

خبرگزاری شبستان: غرب مدعی است که ایران یک دولت سرکش است و جمهوری اسلامی بر اساس همین ادعا سال هاست از تحریم های بین المللی رنج می برد. جنگ های منطقه ای ایران را احاطه کرده و معامله بین المللی «مفاد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که ایران با زحمت فراوان به آن دست یافت به دلیل کارشکنی های آمریکا در معرض خطر قرار گرفته است.

این روزها اما در بحبوحه همه این چالش ها، بارقه هایی از امید در دل ایرانی ها ایجاد کشده و مرهمی بر دل آنها گذاشته است. گویا قد شاگردان کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران بلندتر از همه تحریم ها و تهدیدها است.

درخشش تیم ملی فوتبال ایران در دو بازی اول جام جهانی 2018 روسیه با مراکش و اسپانیا، غرور ملی ایرانی ها را به همه جهان ثابت کرده و حالا این مردم ایران هستند که منتظرند تا پیروزی خود در برابر تیم ملی پرتغال را جشن بگیرند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی در این باره نوشت: کی روش تاکنون سه تیم مختلف را به فینال جام جهانی رسانده است اما در نقش کنونی اش برای ایران با مشکلاتی فراتر از قلمرو ورزش مواجه است.

در این گزارش آمده است: کی روش در مواجهه با ناملایمات، ایران را تبدیل به خانه قدرت آسیایی کرده است و در حالی که چالش های ژئوپولتیک هم سهمگین هستند، تیم ملی ایران اراده کرده است تا قدرت خود را به جهان هم ثابت کند.

این در حالی است که حتی شرکت آمریکایی «نایک» در اقدامی خصمانه پیش از شروع بازی های جام جهانی اعلام کرد که به بازیکنان تیم ملی ایران کفش ورزشی نخواهد داد در حالی که حدود 60 درصد بازیکنان حاضر در جام کفش های نایک به پا دارند، تیم ملی ایران به دلیل تحریم های جدید دولت آمریکا از پوشیدن این کفش ها محروم شد اما بچه های تیم ملی ایران می روند تا بی توجه به همه تحریم ها و دشمنی های آمریکا و غرب و بدون «نایک» در بازی مقابل تیم ملی پرتغال، افتخار ملی دیگری را نصیب ایران و ایرانی کنند.

نمایش موجودیت‌ها