date_range چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۱۴:۰۰ ب.ظ

آغاز عملیات مرمت و راه‌اندازی موزه تاریخ و فرهنگ نوش‌آباد در شمال استان اصفهان

آغاز عملیات مرمت و راه‌اندازی موزه تاریخ و فرهنگ نوش‌آباد در شمال استان اصفهان
منبع خبر: شبستان

خبرگزاری شبستان: رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل از آغاز عملیات مرمت و راه‌اندازی موزه تاریخ و فرهنگ نوش‌آباد آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، جواد صدیقیان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: عملیات احیا و مرمت موزه تاریخ و فرهنگ نوش آباد بعد از نزدیک به یک دهه آغاز شده است.

 

وی افزود: در این راستا، مبلغ ۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی جهت سایت موزه شهر زیرزمینی نوش آباد اختصاص یافت و اعتباراتی نیز برای طراحی،مطالعه و اجرای این سایت موزه از طرف اداره کل موزه ها تخصیص یافته بود که جهت طراحی و مطالعه، جداره سازی و احیای حوضخانه مرکز محله توده به عنوان مرکز معرفی و آموزش شهرزیرزمینی هزینه شد.

 

صدیقیان افزود: در سال جاری اقدام به تهیه ضوابط ساخت و ساز در  بافت تاریخی و عرصه و حریم شهر زیرزمینی نوش آباد شد و در ادامه اعتبارات سایت موزه های اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی کشور مبلغ ۵ میلیارد ریال در قالب مطالعه-پیمانی و امانی  برای پروژه های فاز سه سایت موزه شهر زیرزمینی نوش آباد اختصاص است.

 

شهر تاریخی نوش آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل، در پنج کیلومتری شمال کاشان و سه کیلومتری غرب آران و بیدگل واقع شده که بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی رادر خود جای داده و  منحصر به فردترین آن شهر زیرزمینی نوش آباد با قدمتی هزار و پانصد ساله است.

 

نمایش موجودیت‌ها