date_range جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۵۰:۰۰ ب.ظ

با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی؛ همایش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود

با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی؛ همایش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

خبرگزاری شبستان: همایش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در نمایشگاه قرآن با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی رئیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد پیرامون تشریح سند راهبردی این ستاد برای مدیران استان تهران برگزار خواهد شد.

سید هاشم خضری سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در گفتگو با خبرگزاری شبستان ، با اعلام برپایی همایش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در نمایشگاه قرآن گفت: ما امروز شاهد فعالیت 400 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان تهران هستیم که در این همایش از 200 نفر از مدیران کانون‌ها که بخشی از آنها ائمه جماعات هستند دعوت به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه این همایش در نمایشگاه قرآن کریم برگزار خواهد شد، ادامه داد: در این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی رییس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به عنوان سخنران اصلی حضور خواهند داشت، قرار است ایشان مروری بر برنامه‌ها و فعالیت‌های کانون‌ها داشته باشند.

خضری یادآور شد: ضمنا در این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانی به تشریح سند تحول راهبردی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری خواهند پرداخت، در واقع هدف اصلی از برپایی این نمایشگاه هم آشنا کردن مدیران با سند تحول راهبردی ستاد عالی کانون‌هی فرهنگی هنری مساجد است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران تاکید کرد: این سند در واقع افق روشنی از برنامه‌های آینده کانون‌ها است، در اصل در این سند مخاطبان راه‌کارهای موجود برای اجرایی شدن و عملیاتی کردن فعالیت‌های ذکر شده در سند راهبردی را می‌آموزند

خضری یادآور شد: این سند براساس افق 1414 تنظیم شده است، البته در یک افق سه ساله برنامه‌هایی را تنظیم کرده است که شامل فعالیت در بخش اخلاق و مشارکت اجتماعی، فرهنگ و اقتصاد خانواده، معنویت، نشاط و خودباوری است.

وی با بیان اینکه در این سند سه موضوع در قالب نه محور مشخص شده است تصریح کرد: ما در این سند موضوعاتی همچون فعالیت‌های هنری_ادبی، فعالیت مجازی همچون سرود، نویسندگی، تئاتر، شعر، مداحی، فن خطابه، گرافیک، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نظیر آداب و رسوم، اردو، نمایشگاه، مسابقه، جشن‌ها، کتابخوانی و ... پیش‌بینی کرده‌ایم.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در پایان گفت: ما همچنین در این سند راهبردی موضوع فعالیت در جهان اسلام و در عرصه بین‌الملل را هم پیش‌بینی کردیم، در واقع بحث دیپلماسی مسجد مدنظر ما است و ما از یان رو سعی داریم که این بخش هم فعال شود تا ارتباطی بین مساجد ایران با جهان اسلام در سایر کشورها برقرار شود.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا 14 خرداد ماه مصادف با 19 رمضان از ساعت 17 تا 24 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برپا است.

نمایش موجودیت‌ها