date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۵۶:۰۰ ب.ظ

دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی در قم برگزار می‌شود/ برگزاری مسابقات قرآنی یک رخداد فرهنگی در کشورهای مسلمان

دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی در قم برگزار می‌شود/ برگزاری مسابقات قرآنی یک رخداد فرهنگی در کشورهای مسلمان
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

خبرگزاری شبستان: رئیس ستاد برگزاری دومین دور مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی گفت: دومین دوره مسابقات قرانی طلاب علوم دینی در قالب سه رشته و با حضور 71 شرکت‌کننده از 46 کشور جهان یکم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در مدرسه امام کاظم (ع) قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حسین اسدی رئیس ستاد برگزاری دومین دور مسابقات بین المللی قرآن طلاب علوم دینی امروز سه شنبه(28فروردین) در نشست خبری با خبرنگاران گفت: برگزاری این دوره مسابقات فرصت خوبی است که استان قم با توجه به ظرفیت های موضوعی قرآن، خود را معرفی و در کنار مسابقات قرآنی تهران به عنوان قطب فرهنگی جهان اسلام میزبان این دوره از مسابقات باشد.

 

وی افزود:دومین دور مسابقات بین المللی قران طلاب علوم دینی در قالب سه رشته قرائت همراه با تفسیر، حفظ کل قرآن با تفسیر و خطابه قرآنی در بین 71 شرکت کننده از 46کشور دنیا و نماینده از تمامی قاره ها برگزار می شود.

 

اسدی ادامه داد: مرحله مقدماتی این دوره به میزبانی جامعه المصطفی و نمایندگی این مرکز در 25 کشور برگزار شده و به عنوان یک رخداد فرهنگی مطرح می باشد.

 

رئیس ستاد برگزرای دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن طلاب علوم دینی اظهار داشت: داوری این دوره از مسابقات در سه رشته توسط 15 نفر از اساتید بزرگ بین المللی که 8 نفر از ایران و 7 داور دیگر از کشورهای عراق، افغانستان،الجزایر، پاکستان، لبنان، سوریه و مصر می باشند انجام می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: برگزاری محافل قرآنی در سطح استان با حضور قاریان میهمان در مدارس علمیه، جامعه المصطفی، دبیرستانها، مدارس و مساجد و امامزادگان استان برگزار می شود.

 

ایجاد جریان قرآن محوری در تبلیغ طلاب

اسدی یاد آور شد: برگزاری سازمان اوقاف برای همه گروه هاست که سعی شده متناسب با فضای حوزه های علمیه این مسابقات برگزار شود.

 

رئیس ستاد برگزاری دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن طلاب علوم دینی عنوان کرد: یکی از ماموریت های حوزه علمیه برگزاری این مسابقات است چرا که یک از اهداف طلاب تبلیغ بوده و ما سعی داریم به جریان قرآن محوری در تبلیغ کمک کنیم.

 

وی ابراز داشت: مسابقات جامعه المصطفی مسابقات گستره ای است که ویژه طلاب این مرکز بوده و حول 7 موضوع برگزار می شود که خوشبختانه فصل جدیدی در رویکرد حوزویان در حوزه علمیه ایجاد شده و شکل گرفته است .

 

اسدی اذعان کرد: دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن طلاب علوم دینی از یکم تا 4 اردیبهشت ماه سال جاری با ارائه ویژه برنامه قرآنی در سالن رسول اعظم(ص) مدرسه امام کاظم (ع) برگزار می شود.

 

نمایش موجودیت‌ها