date_range یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۱۱:۰۰ ب.ظ

توسعه صادرات کشاورزی بستر رونق تولید است

توسعه صادرات کشاورزی بستر رونق تولید است
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: سیاست|دولت

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، از تدبیر دولت یازدهم برای توسعه صادرات کشاورزی و ایجاد زنجیره تولید در بخش کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور، در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان که در خرم آباد برگزار شد، افزود: کشاورزی  ظرفیتی مهم در جهت تقویت تولید است.

 

وی با اشاره به برنامه دولت تدبیر و امید در جهت تقویت بخش کشاورزی و رفع مشکلات صادرات در بخش کشاورزی، افزود: ایجاد زنجره تولید در بخش کشاورزی از مهم ترین برنامه های تدوین شده است.

 

نهاوندیان، زنجیره سازی محصولات کشاورزی در بخش های مختلف از برنامه های دولت برای حمایت از کشاورزی و تقویت صادرات است.

 

وی توسعه صادرات بخش کشاورزی را دیگر برنامه دولت دانست و افزود: ایجاد زنجیره تولید در بخش کشاورزی و توسعه صادرات بستر رونق بازار صادراتی کشور خواهد بود.

 

نهاوندیان، با اشاره به توطئه تحریم دشمنان، افزود: توسعه صادرات غیر نفتی راهی برای مقابله با توطئه های دشمنان و رونق اقتصادی کشور است.

 

معاون اقتصادی رئیس جمهور، تصریح کرد: سیاست دولت برای تقویت صادرات غیر نفتی، تشویق همه جانبه جهت تامین ارز صادرات غیر نفتی است.

 

وی در ادامه با اشاره به وضعیت کشاورزی در استان، افزود: برای ارتقای سیستم های کاشت، داشت، برداشت و بسته بندی و صادرات محصولات کشاورزی در استان استاندار لرستان باید اطلاعات مربوط به کشاورزی استان را به روز رسانی و به دولت اعلام کند.

 

نهاوندیان،  افزود: با تکمیل اطلاعات کشاورزی استان و ارائه طرح به دولت، در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی این طرح، به عنوان طرحی فرا استانی بررسی خواهد شد.

 

گفتنی است، معاون اقتصادی رئیس جمهور به همراه هیئتی متشکل از مقامات اجرایی چون مقامات تامین اجتماعی، امور مالیاتی، بانک ها و وزارتخانه های مختلف، معاون رییس جمهوری عصر امروز به  استان لرستان سفر کردند.

 

بازدید از مجموعه کشت و صنعت، ملاقات با فعالان اقتصادی، داروسازی، شرکت درستاد بازآفرینی شهری، نشست با نخبگان دانشگاهی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و همایش تجلیل از برگزیدگان صنعت و معدن استان ازجمله برنامه های سفر دو روزه  معاون اقتصادی رئیس جمهور به استان لرستان است.

نمایش موجودیت‌ها