date_range شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۴۶:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مجموعه ده‌جلدی پهلوانان برای بچه‌ها

مجموعه ده‌جلدی پهلوانان برای بچه‌ها
منبع خبر: شبستان

مجموعه 10 جلدی کمیک‌استریپ «پهلوانان» تالیف «احمد عربلو» که برای نوجوانان منتشر شده است، به تازگی توسط «سوره مهر» روانه بازار نشر شده است.

 

 به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، عربلو درباره این مجموعه گفت: اغلب داستان این پهلوانان ریشه در واقعیت دارد چون زندگی این‌ها اساطیری نیست و بر پایه مستندات است. همچنین برای نگارش این مجموعه‌ها به منابعی چون کتابخانه مجلس و جاهای دیگر مراجعه داشته‌ام که البته در آینده اگه فرصتی بشود یک کار تحقیقاتی را در یک مجموعه‌ای تالیفی در مورد زندگی پهلوانان در اقصی نقاط کشور انجام خواهم داد.

 

 عربلو افزود: من از پیشکسوتانِ کمیک نویس در ایران هستم، که از سال‌های ابتدایی دهه شصت در مجلات رشد این باب را گشودم، در آن زمان‌ها البته مخالفت‌هایی بود ولی من به خاطر علائقم معتقدم بودم که کمیک استریپ خیلی برای بچه‌ها جذاب است. من نهایت سعی‌ام این بود که کمیک را برای بچه‌ها جا بیاندازم چون کمیک نویسی خیلی در دنیا دارد کار می‌شود، اما متاسفانه در کشورمان بخاطر گران بودن تصویرگری ناشران خیلی به دنبال این رویکرد نرفتند.

 

 وی همچنین خاطرنشان کرد: البته برخی همکاران در همان سال‌ها معتقد بودند که کمیک استریپ ذهن بچه را مقداری تنبل می‌کند و نمی‌گذارد ذهن بچه خلاق بشود. با همه این تفاسیر در اواخر دهه 60 مجموعه امین و اکرم در حوزه هنری به صورت کمیک چاپ شد که پیشتر در ابتدای دهه شصت در مجلات رشد منتشر شده بود. بعد از چاپ این مجموعه  استقبال به حدی بود که خیلی‌ها فکر می‌کردند که اینها جزو خانواده من هستند.

 

 عربلو در پایان درباره کار انیمیشن این مجموعه گفت: به نظرم پهلوانان الگوهای خیلی خوبی می‌توانند باشند برای بچه‌های ما، خصوصا که حس می‌کنم امروزه یکسری اخلاقیات و آداب و رسوم تغییراتی داشته مثل فداکاری و... که مقداری دستخوش تغیرات شده است، چون زندگی پهلوانان عجین شده با جوانمردی فداکاری و همیاری، متاسفانه خیلی از بچه‌ها اینها را نمی‌شناسند، لذا این کارها می‌تواند دست مایه آثار انیمیشنی و کارتونی نیز شود.

نمایش موجودیت‌ها