date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۴:۰۰ ق.ظ

ثبت‌نام قریب به یک‌هزار کرمانشاهی در مسابقات قرآن کریم/ 30 فروردین آخرین مهلت ثبت‌نام

ثبت‌نام قریب به یک‌هزار کرمانشاهی در مسابقات قرآن کریم/ 30 فروردین آخرین مهلت ثبت‌نام
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

خبرگزاری شبستان: رئیس اداره اوقاف ناحیه یک شهرستان کرمانشاه، گفت: قریب به یک‌هزار نفر از شهرستان کرمانشاه در مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، حجت الاسلام جواد جاسمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک دوشنبه(27 فروردین) در جمع خبرنگاران گفت: یکی از رسالت های سازمان اوقاف و امور خیریه، تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی است که در این راستا هرسال میزبان مسابقات قرآن کریم در سراسر کشور است.

 

 

وی با اشاره به برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم در سال 97، افزود: امسال ادارات اوقاف نواحی یک و دو شهرستان کرمانشاه مرحله شهرستانی این مسابقات را با مشارکت هم برگزار می کنند.

 

 

حجت الاسلام جاسمی، با اشاره به برگزاری این مسابقات در مراحل شهرستانی، استانی و کشوری، اظهار کرد: هدف از برگزاری این مسابقات تبلیغ و ترویج فرهنگ قران کریم و سبک زندگی اسلامی از دیدگاه قرآن کریم و مطرح شدت قران کریم و نزدیک شدن به حقیقت قرآن در جامعه است.

 

 

وی با اشاره به آغاز ثبت نام از اسفندماه سال گذشته، ابراز کرد: تا امروز قریب به یکهزار نفر از شهرستان کرمانشاه در مرحله شهرستانی این مسابقات ثبت نام کرده اند.

 

 

رئیس اداره اوقاف ناحیه یک شهرستان کرمانشاه، 30 فروردین را آخرین مهلت ثبت نام در این مسابقات اعلام و خاطرنشان کرد: تعداد شرکت کنندگان تقریبا به صورت 50 درصد برادران و 50 درصد خواهران است.

 

 

حجت الاسلام جاسمی، ضمن پیش بینی افزایش تعداد شرکت کنندگان طی روزهای پایانی ثبت نام، عنوان کرد: چهل و یکمین مسابقات قرآن کریم در رده های سنی زیر و بالای 18 سال در رشته های حفظ قرآن کریم(5، 10، 20 و 30 جزء)، قرائت، ترتیل، تفسیر، مفاهیم قرآن و آواها و نغمه های قرآنی( اذان و دعاخوانی) برگزار می شود.

 

 

وی زمان برگزاری مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم را (20 و 21) اردیبهشت اعلام و بیان کرد: مسابقات خواهران در مجتمع آل آقا واقع در خیابان مسجد ناصری و بخش برادران در دانشکده علوم قرآنی واقع در بلوار شهید بهشتی طی دو روز برگزار خواهد شد.

 

 

بنابر گفته رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک کرمانشاه، تعداد شرکت کنندگان شهرستان کرمانشاه در مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم سال گذشته نواحی یک و دو کمتر از ۵۰۰ نفر بوده است که تا این لحطه با ثبت نام حدود یکهزار نفر، این میزان دو برابر شده و قطعا در روزهای باقیمانده افزایش خواهد داشت.

 

 

وی با اشاره به استقرار غرفه های ثبت نام مسابقات در امامزادگان در ایام نوروز،  اضافه کرد: استقرار این غرفه ها در طرح آرامش بهاری و همچنین اطلاع رسانی گسترده در فضای مجازی نقش بسزایی در استقبال شرکت کنندگان و افزایش دو برابری ثبت نام مسابقات نسبت به سال گذشته داشته است.

 

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان کرمانشاه، ابراز امیدواری کرد: مسابقات مرحله شهرستانی امسال را بتوانیم با کیفیت بهتر و بالاتری نسبت به سالهای گذشته انجام دهیم.

 

 

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات در راستای اجرای نیات واقفین خیراندیش و از محل عواید موقوفات با نیت تبلیغ و ترویج فرهنگ برگزار می شود.

 

 

حجت الاسلام جاسمی، در پایان ابراز خرسندی کرد: در شهر کرمانشاه از موقوفات قرآنی مستعدی برخورداریم که به برکت این موقوفات، در بحث فعالیت های قرآنی در سطح کشور حرف برای گفتن داریم.

 

 

گفتنی است، علاقه مندان می توانند تا ۳۰ فروردین با مراجعه حضوری به ادارات اوقاف ناحیه یک(حافظیه)، ناحیه دو(بلوار بنت الهدی) و یا از طریق اینترنتی با مراجعه به سایت quraniran.ir نسبت به ثبت نام در مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اقدام کنند.

 

 

نمایش موجودیت‌ها