date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۴۶:۰۰ ب.ظ

هوشیاری و بصیرت ملت ایران، عامل ناکامی دشمنان است

هوشیاری و بصیرت ملت ایران، عامل ناکامی دشمنان است
منبع خبر: شبستان

خبرگزاری شبستان: امام جمعه شهر چوار، گفت: بیکاری، گرانی و تورم از مطالبات به حق مردم است که مسئولان باید پیگیری کرده و زمینه را برای اشتغال جوانان و پویایی اقتصاد متکی بر اقتصاد مقاومتی و درون‌زارا فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، حجت‌الاسلام شهاب‌الدین میهن‌پرست، ظهر امروز (22 دی) امام‌جمعه شهر چوار، در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: یکی از راه‌های خداشناسی توجه به بیانات گهربار امیرالمومنین (ع) در شگفتی خلقت فرشتگان است.

 

وی، افزود: امام علی (ع) می‌فرماید که خداوند آسمان‌های بالا را هم گشود و از فرشتگان گوناگون پُر نمود، گروهی از فرشتگان همواره در سجده‌اند و رکوع ندارند، گروهی در رکوع‌اند و یارای ایستادن را ندارند و گروهی در صف‌ها ایستاده‌اند که پراکنده نمی‌شوند و گروهی همواره تسبیح می‌گویند و خسته نمی‌شوند و هیچ‌گاه خواب به چشمانشان راه نمی‌یابد.

 

امام‌جمعه شهر چوار با اشاره به سخنان امام علی (ع) در این خصوص، تصریح کرد: جمعی از فرشتگان حافظان بندگان و جمعی دیگر دربانان بهشت خداوندند، بعضی از آن‌ها پاهایشان در طبقات پایین زمین قرار داشته و گردن هاشان از آسمان فراتر و ارکان وجودشان از اطرف جهان گذشته و عرش الهی بر دوش‌هایشان استوار است.

 

وی، ابراز کرد: گفته‌شده که فرشتگان نیز نوعی از اختیار بهره‌مند هستند گرچه جنبه قدسی و نورانیت آن‌ها غلبه دارد که فرشتگان نفس اماره ندارند و محض عقل و نور هستند ولی این امتیازات منافاتی با تکلیف و مسئولیت ندارد و امر خداوند بر سجده بر آدم، تکلیفی بود که به فرشتگان متوجه شد.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، یادآور شد: مشخصات وجودی گروه‌های فرشتگان مانند گسترش به طول و عرض زمین و آسمان‌ها، ممکن است این موجودات مجرد که هیچ‌گونه تزاحم وجودی در قرارگاه خود ندارند عوامل مستقیم جریان موجودات و رویدادهای زمین و آسمان‌ها بوده باشند.

 

امام‌جمعه شهر چوار، گفت: فرشتگان خسته نمی‌شوند، نمی‌خوابند، عقول آن‌ها دچار سهو نمی‌شود، فراموشی راهی به آن‌ها ندارد، درباره خداوند توهم و تصویر ندارند، صفات مخلوقات را به خداوند نسبت نمی‌دهند، خدا را محدود در مکان‌ها نمی‌کنند و با مثل و نظیر به خداوند اشاره نمی‌یابند.

 

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ناکامی آمریکا در برابر ایمان و اتحاد و هوشیاری ملت ایران اسلامی، افزود: هوشیاری و اتحاد ملت ایران اسلامی درس مقاومت در مقابل ابرقدرت‌ها بود، مردم ایران اسلامی در زمان پیروزی انقلاب اسلامی احساس کردند که باید خودشان در مقابل شاه و آمریکا، مقاومت کنند و مقاومت کردند و سلطنت 2500 ساله را در هم کوبیدند.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، با اشاره به سخنان امام راحل در خصوص اینکه به یک ملت نمی‌شود یک‌چیزی را تحمیل کرد، یادآور شد: اگر ملت‌های مسلمان جهان و عرب باهم متحد و همدل باشند، شکی نیست که نه آمریکا و نه دیگر قدرت‌های جهان. می‌توانند در مقابل آنان کاری انجام دهند.

 

وی، در ادامه با شاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حوادث اخیر، گفت: مقام معظم رهبری بر این موضوع اشاره داشتند که نکته مشترک تمام تحلیل‌های حوادث اخیر، تفکیک بین مطالبات صادقانه و به‌حق، با آشوبگران بود که مسئولان باید این مطالبات را پیگیری و به نتیجه برسانند.

 

امام‌جمعه شهر چوار، ابراز کرد: اما محور تحرکات مخرب و آشوبگران، توهین به مقدسات دینی و ملی بود و که ملت ایران اسلامی راه خود را از فتنه گران و آشوبگران جدا کردند و با حضور خود درصحنه ولایتمداری و وفاداری خود را به‌نظام اسلامی به نمایش گذاشتند.

 

حجت‌الاسلامی میهن‌پرست، تصریح کرد: باید گفت که هیچ‌کسی با طرح مطالبات صادقانه مشکلی ندارد، ممکن است مطالبات صادقانه هم صحیح نباشد ولی باید رسیدگی شود، بیکاری و گرانی و تورم از مطالباتی به‌حق مردم است که مسئولان باید پیگیری نمایند و زمینه را برای اشتغال جوانان و پویایی اقتصاد متکی بر اقتصاد مقاومتی و درون‌زا فراهم کنند.

 

وی، در بخش دیگری از سخنان خود به 26 دی 57 سالروز فرار شاه خائن از کشور اشاره کرد و اظهار کرد: مدیریت و رهبری حضرت امام (ره) و پشتیبانی امت اسلامی و نصرت الهی، مقدمات پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کرد و شاه خائن و ظالم و دیوصفت از کشور فرار کرد.

 

امام‌جمعه شهر چوار، در ادامه با اشاره به امضای قرارداد ننگین کمپ دیوید بین اسرائیل و مصر در سال 1978 یادآور شد: امام خمینی (ره) در این خصوص می‌فرمایند که امضای قرارداد خائنانه بین مصر و اسرائیل که بدون توجه به خواسته‌های مشروع ملت فلسطین و مصالح امت اسلام انجام گرفت، به معنای صحّه گزاردن به تجاوزات صهیونیسم بین‌الملل و پایمال کردن حقوق مردم فلسطین که سرزمین آن‌ها مورد تجاوز اسرائیل غاصب قرارگرفته است، بود.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فدائیان اسلام، شهید نواب صفوی و شهید سید مهدی حکیم، خاطرنشان کرد: فداییان اسلام در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی بارز داشتند و نشان دادند که اسلام الگوی مناسبی برای مبارزه با ظالمان و عمال استکبار است.

 

نمایش موجودیت‌ها