date_range شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۰۲:۰۰ ق.ظ

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ: «اینترنت و دوستان ناباب» عامل اصلی اعتیاد/ مصرف گل در حال افزایش است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ: «اینترنت و دوستان ناباب» عامل اصلی اعتیاد/ مصرف گل در حال افزایش است
منبع خبر: شبستان

سرهنگ بخشنده «اینترنت و دوستان» را عامل اصلی اعتیاد جوانان و نوجوانان دانست و از افزایش مصرف مواد مخدر گل در جامعه خبر داد.

 سرهنگ «محمد بخشنده» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با اشاره به افزایش مصرف سیگار و قلیان در میان جوانان و نوجوانان گفت: این بخش در حوزه مسولیتی پلیس نسیت، بلکه حوزه های فرهنگی و اجتماعی باید اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند.

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ  با بیان اینکه جایگزینی  همسالان و اینترنت به جای خانواده یکی از دلایل گرایش جوانان به اعتیاد است بیان کرد: طبق بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته در «مرکز بازپروری معتادان متجاهر کمپ سروش» بیش از 80 درصد افرادی که اخیرا رو به اعتیاد آوردند به دلیل جایگزینی اینترنت و همسالان به جای خانواده بوده است.

 

سرهنگ بخشنده اظهار کرد: متاسفانه ما هنوز نتوانستیم یک الگوی مناسب در حوزه جوانان ارایه دهیم و خلاء موجود در این قشر را پر کنیم لذا این امر موجب فاصله افتادن آنها از خانواده هایشان شده و برای پر کردن خلاء های خود رو به همسالان  می برند.

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اشاره به مرکز بازپروری معتادان متجاهر کمپ سروش خاطر نشان کرد: ۶۵۰ مدد جو در حال کار در این مرکز هستند،بیش از ۳۵۰ نفر از مدد جویان با خانواده‌های خود در ارتباط هستند.

 

وی ادامه داد: ۱۲۰ نفر از معتادان به دلیل طلاق، مسائل اقتصادی و غیره و ۴۶۸ نفر نیز از طریق دوستان ناباب دچار اعتیاد شدند . ۵۴۰ نفر از افراد حاضر در این مرکز  سابقه ترک اعتیاد دارند.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه مصرف مواد مخدر گل همچنان درحال افزایش است تصریح کرد: ولی مواد مخدر جدیدی برای ما گزارش نشده است، این مساله ساخته و پرداخته فضای مجازی است، آزمایشگاه و انبار مواد مخدر در تهران در اختیار پلیس می باشد، بنابراین هر نوع مواد مخدری که کشف شود، باید به پلیس تحویل داده شود لذا مواد مخدرهایی که در فضای مجازی در موردش گفته می شود ما چیزی ندیدیم.

 

سرهنگ بخشنده از دستگیری و کشف مواد مخدر از ابتدای سال در مترو و اتوبوس های بی ار تی خبر داد و گفت:پلیس همه جا حضور دارد و با آنها برخورد می کند.

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه در پایتخت بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ معتاد متجاهر زن داریم  اظهار کرد: پلیس توانایی جمع‌آوری آنها را دارد ولی  متاسفانه مرکزی که بتواند تمامی این افراد را در خود نگهداری کند، نداریم.

نمایش موجودیت‌ها