date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۵۷:۰۰ ب.ظ

مطهرنیا در گفتگو با شبستان: ایران با علامت سوال بزرگی در مورد امدادرسانی چینی‌ها به سانچی مواجه است

مطهرنیا در گفتگو با شبستان: ایران با علامت سوال بزرگی در مورد امدادرسانی چینی‌ها به سانچی مواجه است
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: سیاست|دولت

خبرگزاری شبستان: کارشناس سیاست خارجی معتقد است: چین که ادعای آقایی جهان را در قرن 21 دارد احتمالا می‌توانسته به‌صورت مناسب‌تر به نفت‌کش ایرانی امدادرسانی کند.

مهدی مطهرنیا، کارشناس مسایل سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان با اشاره به درخواست نمایندگان مجلس از وزارت امور خارجه به منظور دریافت توضیح از طرف چینی درخصوص امدادرسانی به نفت کش ایرانی غرق شده است، گفت: سپهر اندیشه مندی سیاسی ایران نمی خواهد قبول کند که سیاست دنیای واقعیت های مبتنی بر منافع است و در دنیای سیاست چه بخواهیم و چه نخواهیم منافع و منابع را در نظر می گیرند.

 

وی با بیان اینکه تمام بازیگران در فضای بازی سیاسی منفعتی حرکت می کنند، خاطرنشان کرد: چین کنشگر بزرگ بین المللی است که ادعای آقایی جهان در قرن 21 را دارد و امروز جلوتر از سرمایه گذاران غرب حرکت می کنند و این یک واقعیت است اما باید دید آیا مصداق این مسایل در مساله غرق شدن سانچی وجود دارد یا نه؟

 

این کارشناس مسایل سیاست خارجی عنوان کرد: با توجه به توانایی چین در جهت کنترل این آتش سوزی و احتمال همکاری بیشتر اینکه از سوی جامعه ایرانی از آنها انتظار می رفت به نظر می رسد اقدامات این کشور در امدادرسانی به غرق شدگان ایرانی مناسب نبوده و جامعه ایران امروز با علامت سوال بزرگی در این خصوص مواجه است.

نمایش موجودیت‌ها