date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۱۰:۰۰ ق.ظ

روحانی در نشست خبری: آذربایجان غربی می‌تواند در زمینه گردشگری موفق باشد

روحانی در نشست خبری: آذربایجان غربی می‌تواند در زمینه گردشگری موفق باشد
منبع خبر: شبستان

رئیس‌جمهوری ایران گفت: با توجه به جاذبه‌های تاریخی و طبیعی در آذربایجان غربی، می‌توان به آینده این منطقه در زمینه صنعت گردشگری امیدوار بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست خبری پایان سفر استانی به آذربایجان غربی اظهار داشت: نباید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی این منطقه غفلت کرد چراکه این جاذبه های می تواند زمینه ساز جذب گردشگر باشد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش خصوصی باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد، افزود: سرمایه گذاران می توانند داخلی و یا خارجی باشند تا زمینه های لازم برای توسعه صنعت گردشگری در استان فراهم شود.

رئیس جمهوری ایران اولین گام دولت در زمینه گردشگری در آذربایجان غربی را افتتاح ریل قطار عنوان کرد و گفت: امیدواریم به زودی این ریل به مرز رسیده و این استان را به ترکیه متصل کند چرا که این مهم بسیاری از موقعیت های توسعه را فراهم می آورد.

وی گفت: بهسازی جاده قطور - خوی نیز از جمله دیگر طرح های توسعه در زمینه گردشگری محسوب می شود.

 

روحانی با گریزی کوتاه به وضعیت دریاچه ارومیه، تصریح کرد: این زیست بوم طبیعی در خطر بزرگی قرار داشت و خشک شدن آن حیات انسان های بیشماری را به مخاطره می انداخت، اما امروز تقریبا به تثبیت رسیده است و امیدواریم در آینده به احیای کامل آن برسیم.


حجت الاسلام والمسلمین روحانی ارائه اختیارات بیشتر به استانداران را مورد تاکید قرار داد و افزود: یکی از تصمیم هایی که باید دنبال می شد، این بود که سازوکارهای مربوط به آن مورد بررسی قرار می گیرد .

 

روحانی گفت: امیدواریم با خرید دستگاه های ایکس ری واختصاص یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای پایانه های مرزی آذربایجان غربی بخش بزرگی از مشکلات مناطق مرزی حل شود.

 

وی یادآور شد: مراودات تجاری با کشور ترکیه نیز می تواند زمینه ساز رشد اقتصادی و همچنین توسعه صنعت گردشگری در استان مفید باشد.

 

رییس جمهوری اضافه کرد: خوشبختانه در بخش بهداشت و درمان در آذربایجان غربی شاهد پیشرفت های خوبی هستیم که نوید از رشد شاخص های توسعه در این منطقه را می دهد.

 

گفتنی است، در سفر یکروزه هیات دولت به آذربایجان غربی 10 طرح بزرگ در حوزه های بهداشتی درمانی، گازرسانی، آبخیزداری، فرودگاه، راه آهن نیروگاه سیکل ترکیبی با هزینه 9 هزار و 971 میلیارد ریال افتتاح و 2 طرح در بخش های آبخیزداری و گازرسانی روستایی به ارزش 486 میلیارد ریالی کلنگ زنی شد .

نمایش موجودیت‌ها