date_range چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۵۳:۰۰ ب.ظ

جانشین فرماندهی ناجا: جمهوری اسلامی ایران درخصوص تهدیدهای نظامی و براندازانه علیه نظام به بازدارندگی کامل رسیده است

جانشین فرماندهی ناجا: جمهوری اسلامی ایران درخصوص تهدیدهای نظامی و براندازانه علیه نظام به بازدارندگی کامل رسیده است
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: جامعه|آیین

جانشین فرماندهی ناجا خاطرنشان کرد: امروز به برکت همین شهدا وضعیت کشور ما به گونه‌ای است که درخصوص تهدیدهای نظامی و براندازانه علیه نظام به بازدارندگی کامل رسیدیم و هیچ قدرتی در دنیا جرئت و شهامت حمله به مرزهای این سرزمین را نداشته و نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ سردارسرتیپ ایوب سلیمانی، جانشین فرماندهی ناجا، امروز(۲۲ خرداد)در اجلاسیه اصلی سرداران و ۵۷۴ شهید نیروی انتظامی استان که در هایتک برگزار شد؛ در سخنانی با گرامیداشت یاد ۱۳ هزار شهید نیروی انتظامی از ابتدای انقلاب تاکنون که بیش از ۴ هزار آن بعد از دوران دفاع مقدس بوده؛ گفت: باب شهادت در نیروی انتظامی بازِ باز است.

 

 

وی به تعداد ۲۴ هزار و ۵۰۰ جانباز نیروی انتظامی که ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر آن مربوط به دوران دفاع مقدس و بیش از ۱۱ هزارنفر مربوط به دوره ۳۰ ساله نظام و امنیت است؛ اشاره و بیان کرد: ۲۰۶ هزار آزاده در نیروی انتظامی داریم که ۳۶ نفر آن از استان کرمان است.

 

 

سردار سرتیپ سلیمانی همچنین یاد  ۵۷۴ شهید نیروی انتظامی را گرامی داشت و با اشاره به وجود ۱۱۵۶ جانباز نیروی انتظامی این استان مجاهد پرور؛ بیان داشت: در طول ۳۰ سال گذشته به طور میانگین سالانه بیش از ۱۴۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردیم البته با تلاش و کوشش و اقتدار و تسلط بر دشمنان نظام و امنیت در کشور، طی سالهای گذشته تعداد شهدای ما روند کاهشی داشته و کمترین آن در سال گذشته با ۷۳ شهید بوده که ۷ شهید مربوط به استان کرمان است.

 

 

وی با استفاده از آیه قرآن شهدا را حاضر در ضیافت الهی دانست و با اشاره به همراهان شهدا که برای حفظ کیان جامعه اسلامی حاضر شدند؛ تصریح کرد: عده ای به شهادت نائل و عده ای در انتظار ماندند که شهدا به همراهان خود می گویند خوف و حزن و اندوهی نداشته باشید که در مسیر خوبی قرار گرفتید.

 

 

جانشین فرماندهی ناجا زنده بودن شهدا را کلیدواژه همه تعابیر قرآنی راجع به شهدا عنوان کرد و با بیان اینکه تفاوت اساسی در زنده بودن شهدا این است، شهدا ناظر و حاضر در عالم ما و هم مشرف بر عالم برزخ هستند؛ ادامه داد: در عالم برزخ تفاوت آنها با سایر مردگان این است اشراف بر عالم برزخ دارند و حال کسان دیگری که وارد عالم برزخ می شوند را می دانند.

 

 

وی افزود: شهدا تاثیرگذار بر عالم ما هستند و به فرموده رهبری، حداقل تاثیری که شهدا بر عالم ما می گذارند آن جوشش و نشاط و روحیه و عزم و اراده برای ادامه راه در دل و قلب کسانی است که در جبهه ای بودند که شهید از آنِ آن جبهه بود. 

 

 

سردار سرتیپ سلیمانی با بیان اینکه تکریم شهید تکریم عزت و سربلندی ملت، تکریم انقلاب و اسلام و آزادگی است؛ افزود: خون شهید جوششی دارد که در قلب دیگران برانگیختگی ایجاد می کند و  اگر با همه قدرتی که طاغوت داشت و با حمایت مستکبران عالم اگر آمادگی برای ایثار و پذیرش لقا جانان در این ملت وجود نداشت، پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن محقق نمی شد.

 

 

وی افزود: اگر امروز قدرتمندتر از همیشه و با سیطره کامل بر منطقه و مؤثر بر همه فعل و انفعالات جهانی است، جز برکت خون شهدا و تداوم این جریان مبارک در نفوس بعضی ها اتفاق نمی افتاد لذا هر آنچه در مورد انقلاب و ارزش های انقلاب گفتنی است حتماً باید اتصال به شجره طیبه شهدا و خانواده شهدا باشد.

 

 

 

جانشین فرماندیه ناجا ادامه داد: نمی خواهیم معرکه درست شود تا عیار هر کس معلوم شود اما دشمن ما در دی ماه ۹۶ همه ظرفیت ها را جمع کرد و گردوشمار در جمعیت ۸۰ میلیونی ۲۰۰ هزار نفر هم نتوانستند جمع کنند؛ گفت: اگر روزی بیاید امام ما بگوید مردم در صحنه ای باشند؛ آنها حضور پیدا کنند دشمن می فهمد دنیا دست کیست. 

 

وی خاطرنشان کرد: امروز به برکت همین شهدا وضعیت کشور ما به گونه ای است که در خصوص تهدیدهای نظامی و براندازانه علیه نظام به بازدارندگی کامل رسیدیم و هیچ قدرتی در دنیا جرات و شهامت حمله به مرزهای این سرزمین را نداشته و نخواهد داشت؛ گرچه در بعضی زمینه ها ضعف داریم و توطئه دشمن در بهمن سال گذشته به تاریخ پیوست و امروز تنها مستمسک دشمن جنگ اقتصادی است اما قطعاً ما پیروزیم و زحمت هم دارد و این آخرین امید واهی دشمن به یاس تبدیل و قدرتمندان عالم وادار به فرود آوردن سر تعظیم در برابر یک ملت مؤمن و متدین و انقلابی است که متکی به شهدا است و کسانی که در مسیر شهدا قرار گرفتند؛ این دوران متعلق به ما است؛ امنیت اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و... کار نیروی انتظامی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایش موجودیت‌ها