date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۱۳:۰۰ ق.ظ

تخریب 12 هزار واحد مسکونی/ مراحل پایانی امداد و نجات/ انتقال مصدومان به تهران

تخریب 12 هزار واحد مسکونی/ مراحل پایانی امداد و نجات/ انتقال مصدومان به تهران
منبع خبر: شبستان

خبرگزاری شبستان: سازمان‌های امدادرسان نظیر وزارت بهداشت و درمان، اورژانس کشور، هلال‌احمر و نیروهای نظامی و انتظامی با حضور حداکثری در حال خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان هستند.

به گزارش خبرنگار شبستان، یکشنبه شب ( 21 آبان) ساعت 21:45 بود که زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر در استان کرمانشاه به وقوع پیوست و زمین لرزه در شهرهای همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، تبریز، ارومیه، اردبیل و چند شهر مرکزی و غرب کشور نیز احساس شد.

 

تخریب 30 هزار واحد مسکونی، تخریب صد درصدی 12 هزار واحد مسکونی، 430 کشته و 7هزار و 150 مجروح تنها بخشی از پیامدها و آسیب های زلزله 21 آبان ماه است.

 

امدادرسانی از دقایق اولیه وقوع زلزله آغاز شده است. سازمان ها و نهادهای امدادرسان بسیج شده اند، ارتش، سپاه و بسیج برای آواربرداری و امدادرسانی و نجات به حادثه دیدگان زلزله حضور گسترده دارند. 

 

اسکان زلزله زدگان و برودت هوا همچنان دغدغه پیش روی آسیب دیدگان زلزله است. با توجه به پس لرزه هایی که وجود داشته است، مردم مناطق زلزله زده علی رغم سرمای هوا، شب گذشته را در پارک ها و فضای باز به صبح رساندند.

 

سازمان های امدادرسان نظیر وزارت بهداشت و درمان، اورژانس کشور، هلال احمر و نیروهای نظامی و انتظامی با حضور حداکثری خود در حال امداد و نجات هستند.

 

حجت الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ویژه مقام معظم رهبری، امروز ( ۲۳ آبان) برای بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و بررسی روند امدادرسانی به زلزله زدگان به استان کرمانشاه سفر کرده است.

 

 حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهوری ایران نیز صبح امروز به استان کرمانشاه رفته است تا ضمن بررسی روند امدادرسانی به زلزله زدگان، درخصوص بازسازی مناطق زلزله زده و کمک به آسیب دیدگان حادثه تصمیماتی اتخاذ کند.

 

بنا به اعلام پیرحسین کولیوند، رییس اورژانس کشور در مجموع ۱۶۸ نفر توسط هواپیما در قالب سه ستاد تهران، شهید بهشتی و ایران به بیمارستان‌های تهران منتقل شده‌اند.

 

احداث 5 بیمارستان سیار در مناطق زلزله زده کرمانشاه برای امداد رسانی بهتر به مصدومان حادثه، اعزام 200 نیروی متخصص بهداشتی و درمانی جدید جایگزین از تهران به مناطق زلزله زده از جمله اقدامات انجام شده برای کمک به زلزله زدگان است.

 

اعزام 40 روانشناس در قالب تیم های سلامت روان توسط معاونت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت برای ارائه مشاوره های روانی و اجتماعی به مصدومان و مصیبت زدگان، ارسال دارو و اقلام و تجهیزات پزشکی از تهران و استان های معین کرمانشاه به مناطق زلزله زده از دیگر اقداماتی است که تاکنون برای امدادرسانی به هموطنانمان انجام شده است.

 

 همچنین داروهای ضروری تروما، لوازم مصرفی مورد نیاز اتاق عمل، انواع سرم ها و آنتی بیوتیک های تزریقی و لوازم پزشکی مورد نیاز برای جراحی و اتاق عمل از تهران به استان کرمانشاه ارسال شده است.

 

اعزام اکیپ امدادی شهرداری تهران به مناطق زلزله زده در قالب کمک رسانی و اهدای مواد غذایی و بهداشتی، ارسال 40 هزار تخته پتو و 3 کانتینر مواد غذایی به سرپل ذهاب، اعزام 10 دستگاه آمبولانس، 4 دستگاه آمبولانس شهر سالم، چادر امدادی، دارو، بیل های مکانیکی و 160 چشمه سرویس بهداشتی است.

 

براساس این گزارش، معاون خدمات شهری شهرداری تهران از ارسال 20 هزار بسته خرما، 100 هزار بسته نان و 500 چادر امدادی دیگر به غرب کشور خبر داد.

 

بنا به اعلام امین عارف نیا، رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران، 300 نفر از بسیج شهرداری تهران به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شده است.

 

دکتر هاشمی، وزیر بهداشت و درمان نیز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه اظهار کرده است که  تامین امنیت و اسکان مردم مناطق زلزله زده مهمترین اقدام پیش روی ما است.

مصدومان زلزله کرمانشاه، شب گذشته به بیمارستان های تهران، کرج و قصر شیرین منتقل شدند و در تهران در بیمارستان های امام خمینی (ره)، فیروزگر، لقمان، رسول اکرم، سینا بستری شدند. در کرج نیز مصدومان زلزله را به بیمارستان های مدنی و باهنر و بیمارستان کودکان (مرکز طبی اطفال) و بیمارستان امام حسین (ع) اعزام کردند.

 

نمایش موجودیت‌ها