date_range دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۴۸:۰۰ ق.ظ

انجام کامل معاینات پزشکی کارکنان و زائران کرمانی حج 97

انجام کامل معاینات پزشکی کارکنان و زائران کرمانی حج 97
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: جامعه|آیین

خبرگزاری شبستان: معاون جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به اینکه مسئولیت پزشکی کاروان‌های حج با مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر است؛ افزود: در همین راستا چند اقدام از جمله معاینه همه زوار قبل از اعزام به حج، انجام می‌شود.

دکتر مجید اشرف گنجویی، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان کرمان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان با اشاره به اینکه مسئولیت پزشکی کاروان های حج با مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر است؛ افزود: در همین راستا چند اقدام از جمله معاینه همه زوار قبل از اعزام به حج، انجام می شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر 11 پزشک کاروان توسط نمایندگی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر استان تعیین و معاینه زوار تقریباً انجام شده و علاوه بر این، مراقبت های بهداشتی از جمله واکسیناسیون حجاج نیز جزو برنامه ها است که واکسن های مننژیت و آنفلوآنزا تهیه کردیم.

 

دکتر اشرف گنجویی به راه اندازی مراکز بهداشتی درمانی مکه و مدینه هم اشاره کرد و با افزودن اینکه مقدمات این امر فراهم شده تا بیمارستان ها برپا و خدمات ارائه شود؛ اظهار داشت: اعزام پزشک و دیگر عوامل به این بیمارستان ها به صورت کشوری از جمعیت هلال احمر انجام می شود.

 

وی معاینه پزشکی کارکنان کاروان ها و مجموعه های حج تمتع را از دیگر اقدامات قابل ذکر خواند و گفت: این امر نیز توسط نمایندگی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در استان کرمان انجام می شود.

 

نمایش موجودیت‌ها