date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۳۷:۰۰ ب.ظ

امام جمعه موقت بیرجند: مشکلات اقتصادی کشور با حرکات براندازانه حل نمی‌شود

امام جمعه موقت بیرجند: مشکلات اقتصادی کشور با حرکات براندازانه حل نمی‌شود
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر اینکه هدف دشمن براندازی نظام اسلامی است، گفت: نباید از آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود و استکبار غفلت کنیم و به‌طور حتم با حرکات براندازانه مشکلات اقتصادی کشور حل نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام محمد مختاری امروز (22 دی) در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: مهمترین نیاز انسان در خراب آباد دنیا سعادت پایدار و ابدی است و البته در این دنیا پربلا و محدود سخت ترین چیز به دست آوردن سعادت است .

 

وی افزود: تامین نیاز سعادت از تفکر مادی و لیبرال خارج است اما از قرآن و معارف اسلامی ساخته است چرا که فلسفه بعثت و قرآن سعادت پایدار انسان است .

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه قرآن در آیات 61 تا 65 سوره یونس به خوبی راه سعادت را تبیین می کند، گفت: اولیای خدا سعادتمندان واقعی هستند و کسانی که تحت تربیت الهی قرار گرفتند و به اقیانوس عظمت الهی وصل شدند اولیاء الله هستند .

 

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اینکه اگر کسی به درجه معرفت و تقوا رسید که نسبت به آینده هیچ خوف و نگرانی نداشته باشد این یعنی سعادت، ادامه داد: کسی که ولی خدا باشد هیچ اندوه و حسرتی بر گذشته ندارد و اگر کسی به این درجه رسید که از آینده و گذشته حسرت و انده نداشته باشد سعادتمند است .

 

به گفته وی اولیاءالله دو ویژگی تقوای کامل و جامع و ایمان کامل دارند و سعادت به همراه ایمان و تقوا دو خط موازی است که هرچه باتقوا و باایمان تر باشیم سعادتمندتر خواهیم بود .

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه خوشبختی واقعی برای کسانی است که به بهشت قرب خدا دست پیدا کردند، افزود: اولیای خدا به چنین جایگاهی می توانند دست یابند؛ عزت برای خدا است و نباید از عربده مستانه انسان های از خدا بی خبر و قدرتهای پوشالی بترسیم.  

 

وی تاکید کرد: شرایط امروز ما بهتر از زمان پیامبر (صلی الله علیه و آله) است و اگر باتقوا باشیم قطعاً پوزه استکبار به خاک مالیده خواهد شد اما باید حواسمان باشد دشمن ایمان و تقوای ما را ندزدد .

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه حدود 20 سال است کشور از خشکسالی رنج می کشد، گفت: این ها اسباب است و اگر خود و اعمال خود را اصلاح و توبه و دعا کنیم خدا لطف و عنایت خواهد کرد .

 

حجت الاسلام مختاری از برگزاری و اقامه نماز باران در روز دوشنبه 25 دی ماه جاری ساعت 10:30 صبح در مصلی المهدی(عج) با امامت حجت الاسلام اسدی خبر داد و تاکید کرد: البته باید سه روز قبل روزه گرفته شود و مردم با حالت اضطرار نماز باران را اقامه کنند تا شاید لطف خدا نصیب شود .

 

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به مناسبت های هفته جاری اشاره کرد و گفت: 26 دیماه سالروز فرار شاه ملعون است و آنچه که در این ایام و هفته ها در جریان است باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و جریانات اخیر از جهتی موجب تاسف است که مردم واقعاً مشکلات اقتصادی و تنگنای مالی داشتند و خواستند از دولت کمک بخواهند اما استکبار و ایادی داخلی آنان مطالبات به حق مردم را منحرف کردند و به جان و مال مردم آسیب زدند و به مقدسات مردم توهین کردند اما از جهتی مایه خوشحالی است که ملت بیدار و هوشیار ما از فتنه 88 درس گرفته و با کمک نیروهای امنیتی فتنه را خاموش کردند.  

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دشمن از دشمنی و فتنه گری دست بردار نیست، تاکید کرد:  باید در جامعه آگاهی بخشی شود و در پایان دهه چهارم انقلاب باید مورد بازیابی و بررسی قرار گیرد .

 

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: دشمن تلاش دارد با فشار اقتصادی مردم را ناامید کند و با فتنه گری به سلطه نامشروع خود برسد .

 

وی با اشاره به اینکه مطالبات مردم دو دسته به حق و ناحق است، افزود: حق مردم است که زندگی با رفاه داشته باشند و مطالبات به حق اقتصادی دارند که باید حل شود .

 

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: اما مطالبات عده قلیلی ناحق است و با اسلام، برقراری نظام جمهوری اسلامی، انقلابی بودن نظام اسلامی و با ولایت فقیه مخالف هستند .

 

حجت الاسلام مختاری مردم را از سه گناه غفلت از دوستان و دشمنان، ناسپاسی نسبت به نعمت اسلام و استقلال و عزت و بدگمانی به دوستان و خوشبینی به دشمنان برحذر داشت و با بیان اینکه فقط مشکلات اقتصادی را نبینیم بلکه ببینیم که نظام اسلامی ما در حال جنگ تمام اعیار با استکبار و تمدن پوشالی غرب است، افزود: تمام تلاش استکبار این است که جلوی احیای تمدن اسلامی را بگیرد و شهدا برای این رسالت جان دادند.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: نباید از امریکا، اسرائیل و آل سعود و استکبار غفلت کنیم و مطمئناً با حرکات براندازانه مشکلات اقتصادی حل نخواهد شد .

 

حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اینکه هدف دشمن براندازی نظام اسلامی است، گفت: کار دشمن دروغ است و نباید به آنان اعتماد کرد و باید حقایق را از زبان دوستان جستجو کنیم نه از زبان و شبکه های اجتماعی دشمنان .

 

 

 

 

نمایش موجودیت‌ها