date_range چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۳۳:۰۰ ق.ظ

استاندار خراسان‌رضوی: استفاده از تکنولوژی خسارت‌های حوادث طبیعی را کاهش می‌دهد

استاندار خراسان‌رضوی: استفاده از تکنولوژی خسارت‌های حوادث طبیعی را کاهش می‌دهد
منبع خبر: شبستان

رزم‌حسینی گفت: طبق آمارهای رسمی، استفاده از تکنولوژی روز و برنامه‌ریزی در حوزه پیشگیری از بحران، خسارت‌های ناشی از زلزله و دیگر بلایای طبیعی را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «علیرضا رزم‌‌حسینی» عصر(۲۱ خرداد) در دوره آموزشی مدیریت جامع حوادث با بیان اینکه بارندگی های بهار امسال در برخی از مناطق استان تاحدودی وضعیت بحرانی را بهبود بخشید اما برای عبور از شرایط خشکسالی نیاز به بارش های بیشتر و در عین حال مدیریت منابع و مصارف آبی است، گفت:طبق آمارهای رسمی، استفاده از تکنولوژی روز و برنامه ریزی در حوزه پیشگیری از بحران، خسارت های ناشی از زلزله و دیگر بلایای طبیعی را تاحدود زیادی کاهش می دهد.

 

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مدیران حوزه مدیریت بحران با برنامه ریزی دقیق، اجرای سیاست های پیشگیرانه، اطلاع رسانی به موقع و جلب همکاری اقشار مختلف مردم می توانند شهرها و مناطق روستایی را در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ایمن کنند.

 

رزم‌حسینی به خسارت های ناشی از وقوع سیلاب در تعطیلات نوروز امسال اشاره و خاطرنشان کرد: اگر اجازه تصرف حریم رودخانه ها و ساخت و ساز غیرمجاز در مسیر مسیل ها داده نمی شد، شاید حجم خسارت های ناشی از وقوع سیل به مراتب کمتر بود.

 

وی با بیان اینکه اضافه برداشت از سفره های زیرزمینی یک چالش جدی به شمار می رود، گفت: در برخی از شهرستان ها بر اثر حفر چاه های غیر مجاز، چند برابر بیشتر از حد مجاز از سفره های زیرزمینی برداشت آب انجام شده و ممکن است در آینده موجب بروز بحران های جدی شود.

 

استاندار خراسان رضوی افزود: در خراسان رضوی به دنبال این هستیم که طرح همیاران آب را با همکاری مردم اجرایی کرده و زمینه مدیریت یکپارچه آب و خاک را فراهم کنیم تا نسل آینده هم از منابع طبیعی در اختیار ما محروم نشوند.

 

وی با تاکید بر ضرورت افزایش بهره وری مصرف آب در بخش کشاورزی گفت: آب در خراسان رضوی از نفت بااهمیت تر است بنابراین باید در جهت ارتقای سطح بهره وری مصرف آب تلاش کرد تا با برنامه ریزی دقیق، محصولات کشاورزی باکیفیت بیشتر و مصرف آب کمتر تولید شود.

 

رزم حسینی به مشکلات معیشتی مردم در حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در گام نخست انقلاب به پیشرفت های چشمگیری در حوزه سیاسی و نظامی دست یافته است اما باید بپذیریم که در حوزه فرهنگ و توسعه اقتصادی ناکامی هایی داشته ایم.

نمایش موجودیت‌ها