date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۱۰:۰۰ ب.ظ

تغییر نگرش به دین از خدمات جمهوری اسلامی است

تغییر نگرش به دین از خدمات جمهوری اسلامی است
منبع خبر: شبستان
دسته خبری: سیاست|مجلس

خبرگزاری شبستان: امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه قبل از انقلاب دین را یک عامل بازدارنده می‌دانستند، گفت: اکنون نگاه به دین تغییر یافته و اندیشمندان جهانی به گونه‌ای دیگر دین را می‌نگرند، این از خدمات بزرگ نظام جمهوری اسلامی در قبال دین است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، حجت الاسلام محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، امروز(22 دی) در خطبه های نماز جمعه شهرکرد که با حضور عموم مردم و مسئولان در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار شد، به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم اشاره کرد و گفت: یکی از پاداش های خداوند به مردم راضی بودن رهبر انقلاب از آنان است که رهبر فرزانه انقلاب در سخنان خود از حضور پرشور مردم تشکر کرد و به مردم آفرین گفت که این جای شکرگذاری دارد.

 

وی با بیان اینکه ارتباط عمیق بین امام امت و مردم باعث درک درست خواسته های امام می شود، افزود: یکی از نعمت های الهی بر مردم همین راضی بودن امام است که باید بسیار سپاسگزار و شاکر بود.

 

امام جمعه شهرکرد به 26 دی ماه سالروز فرار رضاشاه از کشور اشاره و عنوان کرد: فرار شاه در پی حضور پرشور مردم انقلابی در صحنه بود که شاه با دیدن این تظاهرات از اداره کشور ناامید شد و عرصه را برای خود تنگ دید.

 

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه تفاوت بین حاکمان شاخص ترین تفاوت سال های قبل از انقلاب و بعد از انقلاب است، اظهار کرد: حاکمان قبل انقلاب افرادی شهوت ران، فاسد و دنیا طلب بودند اما حاکمان انقلاب اسلامی دین دار و پر تکاپو در راه دین خدا بوده اند.

 

حجت الاسلام نکونام عنوان کرد: دین خداوند در حکومتی که حاکمان آن افرادی فاسد و دنیا دوست باشند محو می شود لذا حکومتی در آن دین خدا زنده و پوینده است که حاکمانی دین دار و با تقوا داشته باشد.

 

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه هدف خداوند از آفرینش نظام هستی نیل به هدف غایی در سایه دین مداری است، افزود: حیات دین و گسترش دین در دنیا فلسفه جمهوری اسلامی است که تاکنون این امر به خوبی محقق شده است.

 

حجت الاسلام نکونام با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب دین را یک عامل بازدارنده می دانستند، ادامه داد: اکنون در دنیا نگاه به دین تغییر یافته و اندیشمندان جهانی به گونه ای دیگر دین را می نگرند، این از خدمات بزرگ نظام جمهوری اسلامی در قبال دین است.

 

نماینده ولی فقیه در استان برگزاری همایش هم اندیشی در راستای توسعه استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: باید با یک برنامه مدون و هم اندیشی و در حاشیه راندن اختلافات به توسعه استان کمک کنیم.

 

حجت الاسلام نکونام تک روی و تک محوری را از موانع توسعه استان برشمرد و ادامه داد: باید با همراهی و هم دلی یاری رسان مسئولان استان در رشد استان باشیم.

 

امام جمعه شهرکرد همه مردم و مسئولان را به شرکت در نماز جمعه سفارش و تصریح کرد: مسئولان باید نماز جمعه را یک تکلیف سیاسی و حاکمیتی بدانند و جنبه های عبادی و سیاسی آن را مد نظر داشته باشند.

 

نمایش موجودیت‌ها