date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۵۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

امدادرسانی به بیش از 230 نفر در پی برف و سیل

امدادرسانی به بیش از 230 نفر در پی برف و سیل
منبع خبر: عصرخودرو
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

عصرخودرو- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به بیش از 230 نفر در عملیات‌های مربوط به برف و کولاک و سیل و آب‌گرفتگی طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «» به نقل از ایسنا، مرتضی سلیمی در این باره، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته پنج استان اردبیل، چهارمحال‌بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و مرکزی درگیر بارش برف و کولاک بودند. در همین راستا نیز سازمان امداد و نجات در شش محور و همچنین مناطق عشایری اقدام به امدادرسانی به هموطنان کردند.

وی با اشاره به این که در مجموع 121 نفر در عملیات برف و کولاک خدمات امدادی دریافت کردند، گفت‌: از این میان پنج نفر اسکان اضطراری داده شده‌اند و سه نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند. 10 دستگاه خودرو نیز از برف رهاسازی شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر  همچنین با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی، گفت‌: هفت استان ایلام، چهارمحال‌بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ، خوزستان، فارس، قم و لرستان درگیر سیل و آبگرفتگی بودند که در همین راستا در 13 نقطه شهری و روستایی و مناطق عشایر نشین اقدامات امدادی صورت گرفته است و در مجموع 118 نفر خدمات امدادی دریافت کرده‌اند. همچنین از 121 واحد مسکونی نیز عملیات تخلیه آب انجام شد.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مجموع 29 تیم شامل بیش از 103 نفر در این دو عملیات که در 9 استان کشور اجرایی شد، حضور داشتند.

دانلود با کیفیت

نمایش موجودیت‌ها