date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۹:۰۰ ب.ظ

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی: 5 هزار و 300 نقطه حادثه‌خیز در کشور وجود دارد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی: 5 هزار و 300 نقطه حادثه‌خیز در کشور وجود دارد
منبع خبر: عصرخودرو

عصرخودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: با اقدامات انجام شده هشت هزار نقطه حادثه کشور به پنج هزار و 300 مورد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری «» به نقل از ایرنا، سردار تقی مهری روز جمعه پس از مراسم تشییع پیکر مرحومان نوربخش و تاج الدین رییس و معاون فقید سازمان تامین اجتماعی در گرگان اظهار داشت: از نقاط حادثه خیز موجود در کشور 2 هزار نقطه درون شهری و سه هزار و 300 مورد برون شهری هستند.
وی ادامه داد: نیاز داریم که تقاطع های حادثه خیز همسطح به غیرهمسطح تغییر یابد و این مهم نیازمند بودجه و برنامه مدون است.
وی با بیان این که شورای اسلامی برای رفع مشکل بودجه مصوب کرد، افزود: اعتبار منظور شده جوابگوی نیازها نیست و با این وضعیت نمی توان نقاط پرخطر را کاهش داد.
سردار مهری گفت: در استان گلستان هم بیش از 80 نقطه حادثه خیز و پرخطر وجود داشت که با اقدامات شورای ترافیک استان این نقاط کاهش یافته اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید بودجه استانی مشخص در این زمینه اختصاص یابد.
رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر این که اغلب دوربرگردان های موجود کشور مورد تایید پلیس نیست، تصریح کرد: اعتقاد داریم این نقاط باید روگذر و یا زیرگذر باشد و نباید منتظر حادثه ای باشیم تا سپس فکر علاج کنیم.
سردار مهری همچنین در گفتگوی جداگانه با خبرنگاران با تصریح بر اینکه دوربرگردانی که به حادثه و جان باختن رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی منجر شد دارای اشکال جدی است، گفت: با این وجود مقصر و جزئیات سانحه روز گذشته همچنان در دست بررسی است چراکه جاده، راننده و حتی وسیله نقلیه هر یک سهمی در بروز دارند.
وی ادامه داد: از 80 دوربرگردان گلستان که مشکل داشتند هنوز 50 مورد رفع مشکل نشده که با توجه به مساحت این استان رقم بسیار بالایی است.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر قصور احتمالی پلیس راه گلستان و اینکه مسیر عبور وزیر کار و همراهان از سوی پلیس تامین نشده بود، گفت: این مسائل معمولا از قبل برنامه ریزی می شود و حتما باید بررسی شود که کیفیت این کار به چه نحوی انجام شده است.
سردار مهری خاطرنشان کرد: معمولا سفر مقامات به پلیس اعلام می شود تا پیش بینی لازم اتخاذ شود.
همچنین علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گلستان در خصوص نبود تیم راهور و پلیس راه برای کنترل ترافیک دوربرگردان محل وقوع سانحه روز گذشته گفت: این موضوع در دست بررسی است.
به گزارش ایرنا شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه جمعی از مسوولان این وزارتخانه روز گذشته سفر کاری به استان گلستان داشت که خودرو همراهان وی در حومه گرگان بر اثر برخورد با تریلی صدمه دید.
بر اثر این حادثه تقی نوربخش رییس سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون وی به شدت مصدوم که پس از انتقال به بیمارستان جان باختند.
همچنین خلیل حنیف از مدیران ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصدوم شد که در بیمارستان بستری و تحت درمان است.

دانلود با کیفیت

نمایش موجودیت‌ها