date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مهد هندبال کشور توپ استاندارد برای تمرین ندارد!

مهد هندبال کشور توپ استاندارد برای تمرین ندارد!
منبع خبر: پارس‌نیوز
دسته خبری: ورزش|هندبال

ملی‌پوش خراسانی تیم ملی هندبال با بیان اینکه در چند سال اخیر در لیگ برتر نماینده‌ای از خراسان‌رضوی حضور ندارد؛ گفت: نبود نماینده‌ای از استانی که مهد هندبال کشور است، توجیهی ندارد، ما حتی گاهی توپ استاندارد برای تمرین نداریم.

به گزارش پارس نیوز،  مجتبی حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگاران در مشهد گفت: تقریبا 10 سال است به‌صورت حرفه‌ای در رشته هندبال فعالیت دارم و در این مدت، 6 قهرمانی در لیگ برتر، 6 سال سابقه حضور در تیم ملی و سومی آسیا را در کارنامه دارم.

ملی‌پوش خراسانی تیم ملی هندبال با اشاره به اینکه نبود نماینده‌ای از استانی که مهد هندبال کشور است، توجیهی ندارد؛ افزود: خراسان رضوی به‌ویژه سبزوار همواره قطب هندبال کشور بوده‌اند و حتی با اینکه چند سال است در لیگ برتر تیمی از استان حضور ندارد، سبزوار همچنان در زمینه هندبال جزو برترین‌های کشور است.

وی ادامه داد: بعد از کناره‌گیری موسسه ثامن‌الحجج به‌صورت مطلوب برای تیمداری اقدام نشد و حتی چند سال هیات هندبال به‌صورت سرپرستی اداره شد، با حضور آقای زارع که خود از بدنه هندبال است، شرایط بهتر شد، اما همچنان پیگیری برای حضور اسپانسرها کافی نیست و در این چند سال مشوقین و اسپانسرها از هندبال دور شدند.

حیدرپور تصریح کرد: در خراسان رضوی بازیکنان باکیفیتی داریم و می‌توانیم با توجه به‌بضاعتی که در این استان داریم، یک تیم خوب و قوی در لیگ برتر داشته باشیم، تیمداری در هندبال نسبت به‌خیلی از رشته‌های دیگر هزینه بسیار کمتری دارد و می‌توانیم با حدود 2 میلیارد تومان یک تیم قدرتمند روانه لیگ برتر کنیم.

ملی پوش هندبال ادامه داد: وظیفه جذب اسپانسر بر عهده هیات است، اما حاضرم برای جذب اسپانسر و سرمایه‌گذاری در هندبال خراسان به‌همراه دوستان هیات با مدیران استان و صاحبان صنایع مذاکره کنم.

وی در خصوص وضعیت هندبال خراسان رضوی گفت: با وجود اینکه مهد هندبال کشور هستیم، سالن تخصصی هندبال نداریم، حتی در بعضی از مواقع توپ استاندار هم نداریم، متاسفانه در بخش پایه هم سرمایه‌گذاری خوبی نداریم، در سال‌های گذشته پیگیری‌ها در هندبال زیاد بود و تیم‌های استان به‌مسابقات قهرمانی کشور اعزام می‌شدند، اما پتانسیل بالایی داریم و در فاصله 3 ماه تا آغاز لیگ برتر می‌توانیم تیمی مقدر ببندیم.

حیدرپور در خصوص وضعیت تیم ملی بیان کرد: از نظر آمادگی جسمانی و تاکتیک، شرایط خوبی داریم، زوران سرمربی تیم ملی پیگیری خوبی دارد و همه تیم‌ها را آنالیز می‌کند، در مسابقات آسیایی، تیم‌های کره جنوبی، قطر، بحرین، عربستان و ژاپن از رقبای اصلی ما هستند که امیدوارم در نهایت مقامی در  شان کشور کسب کنیم. 

ملی پوش هندبال خاطرنشان کرد: امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که در لیگ آینده تیم داشته باشیم و همچنان خراسان رضوی پرچمدار هندبال کشور باشد، نه اینکه هندبال در استان به‌فراموشی سپرده شود.

 

 

منبع خبر : فارس
نمایش موجودیت‌ها