تعیین زمان و سقف برای طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی

تعیین زمان و سقف برای طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی
منبع خبر: پارس‌نیوز
دسته خبری: سیاست|مجلس

نماینده مجلس گفت: با کسانی که واحدهای مسکونی خود را احتکار کرده‌اند، برخورد و از آنها مالیات دریافت می‌شود.

به گزارش پارس نیوز ، 

سید حسین هاشمی‌تختی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی چند روز گذشته در بین نمایندگان مجلس مطرح و به امضا رسید، گفت: متاسفانه هم اکنون تعداد زیادی از واحد مسکونی در تهران و کلانشهرها از سوی بساز بفروش‌ها احتکار شده و ما سعی داریم با اجرایی کردن این طرح بخشی از مشکلات حوزه مسکن را برطرف کنیم.
 
بیشتر بخوانید: قانون مالیات ستانی از خانه‌های خالی به کجا رسید؟
 
وی ادامه داد: در حال حاضر بخش زیادی از مردم بدون خانه هستند و از سوی دیگر تعداد زیادی از واحدهای مسکونی ساخته شده خالی مانده که ما می‌توانیم با دریافت مالیات از سازندگان، بخشی از این املاک را وارد بازار کنیم.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این طرح هنوز به تصویب نرسیده و در مرحله مقدماتی است و ما تلاش داریم در صحن علنی مجلس آن را به تصویب برسانیم.
 
هاشمی با بیان اینکه در یک سال گذشته میزان تقاضا در بازار مسکن افزایش و در مقابل میزان تولید مسکن کاهش یافته است و همین موضوع زمینه ساز افزایش قیمت مسکن شده است، تصریح کرد: مجلس سعی دارد با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها، خانه‌های خالی در شهرها را شناسایی کند و با عرضه کردن آنها بازار را به سمت رونق هدایت کند.
 
وی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی با اخذ مالیات از خانه‌های خالی مخالف است، گفت: زمانی که این طرح در مجلس مطرح می‌شود، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند برای دفاع یا مخالفت از این طرح نظرات خود را مطرح کند اما به طور قطع باید برای وضعیت کنونی بازار مسکن چاره‌اندیشی کرد.

 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی سقف و زمان تعیین شده است، گفت: برخی از مالکان تنها یک یا دو خانه خالی دارند که این واحدها را برای فرزندان خود نگه داشته‌اند که در این طرح به این واحدهای مسکونی کاری نداریم بلکه با احتکار کنندگانی که 100 یا 200 واحد خالی را نگه داشته تا با قیمت بیشتری به فروش برسانند برخورد خواهد شد.
 
هاشمی در پایان گفت: این طرح با همکاری کارشناسان خبره طراحی شده تا در زمان معینی به اجرا برسد.

نمایش موجودیت‌ها