date_range چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دلخانی به مقام پنجم کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان رسید

دلخانی به مقام پنجم کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان رسید
منبع خبر: پارس‌نیوز
دسته خبری: ورزش|کشتی

میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم در جایگاه پنجم ایستاد و سایر نمایندگان ایران حذف شدند.

به گزارش پارس نیوز ، 

در پایان مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی زیر 23 سال جهان که در شهر بخارست کشور رومانی برگزار شد علی اکبر یوسفی در وزن 130 به مدال برنز رسید.میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم در جایگاه پنجم ایستاد و سایر نمایندگان ایران حذف شدند.

بر همین اساس نتایج کشتی گیران کشورمان در رقابت های پنج وزن نخست به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم رضا خدری در دور نخست مقابل بالبایی دوردوکوف از قرقیزستان با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، وی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول مقابل ایهور بلیاک از بلاروس با نتیجه 9 بر صفر پیروز شد وی در دور دوم رامیز ممدوف از آذربایجان را با نتیجه 5 بر 4 مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کاتساکی اندو از ژاپن با نتیجه 6 بر 3 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی برای کسب مدال برنز مقابل مصاف الکساندر هروشین از اوکراین 12 بر 4 مغلوب شد و به مقام پنجم رسید.

در وزن 77 کیلوگرم سید محمد چوبچیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ساجان از هند با نتیجه 14 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف در مرحله نیمه نهایی، چوپچیان حذف شد.

در وزن 87 کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست در مصاف با اینوت کاراس از رومانی با نتیجه 14 بر 3 پیروز شد. وی در دور دوم مقابل گازی خلیل اف از روسیه با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف کوبایی، فلاح از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 4 بر یک مقابل زویادی پاتاریدزه قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان کشتی را واگذار کرد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. یوسفی در این گروه مقابل نوخچو لابازانوف از روسیه با نتیجه 5 بر 2 پیروز شد و راهی دیدار رده بندی شد.وی در این دیدار با شکست 5 بر صفر یوهانس مائین پاییا از فنلاند صاحب مدال برنز شد.

همچنین در پایان دیدارهای مقدماتی مسابقات پنج وزن دوم مهدی محسن نژاد و علی اکبر حیدری در اوزان 60 و 97 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند و علی ارسلان و مهدی ابراهیمی در اوزان 72 و 82 کیلوگرم نیز در گروه بازنده ها حضور دارند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر می باشد:

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل مصاف هلاری ماگیسالو از استونی با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل رضوان آرنات از رومانی با نتیجه 8 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محسن نژاد در این مرحله مقابل کنیچیرو فومیتا از ژاپن با نتیجه 7 بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن 67 کیلوگرم ، حسین اسدی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل سرهی کوزوب از اوکراین با نتیجه 10 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، اسدی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم علی ارسلان در دور اول مقابل راماز زوئیدزه قهرمان زیر 23 سال اروپا از گرجستان با نتیجه 12 بر 4 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی راهی گروه بازنده ها شد. ارسلان ابتدا باید در این گروه به مصاف آرام واردانیان از ازبکستان برود و در صورت پیروزی بر این حریف مقابل نارک اوگانیان از روسیه قرار می گیرد و در صورت شکست این کشتی گیر در دیدار رده بندی مقابل کاهارمان کسیمتوف از قزاقستان قرار می گیرد.

در وزن 82 کیلوگرم مهدی ابراهیمی در دور اول با نتیجه 9 بر 4 داوید لوسونزی از مجارستان را مغلوب کرد وی در دور بعد نیز مقابل برهان آکبوداک دارنده مدال طلای زیر 23 سال جهان از ترکیه با نتیجه 2 بر 2 به پیروزی رسید و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. ابراهیمی در این مرحله مقابل نیکو اوجوج از رومانی با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. ابراهیمی در این گروه با برنده کشتی میان کارتر نیلسن از آمریکا و گیقام تورگومیان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی در دیدار رده بندی به مصاف احمد حسن احمد از مصر می رود.

در وزن 97 کیلوگرم علی اکبر حیدری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 2 بر یک مجیا کاستلو از هندوراس را از پیش رو برداشت. وی در مرحله بعد و در دور یکچهارم نهایی مقابل یوتا نارا از ژاپن با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حیدری در این مرحله مقابل زولت توروک از مجارستان با نتیجه 3 بر یک شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

رقابت های شانس مجدد اوزان فوق ظهر فردا و رقابت های رده بندی و فینال نیز فردا شب برگزار می شود.


انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها