date_range دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

جزئیات دستگیری «جواد. ع» و «علیرضا. ح» در تهران!

جزئیات دستگیری «جواد. ع» و «علیرضا. ح» در تهران!
منبع خبر: پارس‌نیوز

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افرادی که اقدام به آتش کشیدن یک مغازه تاسیساتی در منطقه مرزداران کرده بودند، خبر داد.

به گزارش پارس نیوز ، 

در تاریخ دوم شهریورماه امسال وقوع یک فقره آتش سوزی در یک مغازه تاسیساتی به ایستگاه آتش نشانی و کلانتری ۱۳۹ مرزداران اعلام شد که با حضور ماموران پلیس و آتش نشانی در محل و پایان عملیات اطفای حریق، تیم کارشناسی سازمان آتش نشانی اعلام کرد که آتش سوزی عمدی بوده است.

در همین راستا پرونده مقدماتی با موضوع حریق عمـدی در کلانتری ۱۳۹ مرزداران تشکیل و برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در نخستین گام باحضور در محل آتش سوزی، به بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته محدوده آتش سوزی پرداختند.

در بررسی تصاویر مشخص شد که دو سرنشین یک دستگاه خودرو پراید هاچ بک سفید رنگ با صورت های پوشیده ابتدا شیشه های مغازه را تخریب کرده و در ادامه با پاشیدن مایع آتش زا به داخل مغازه آن را به آتش کشیده و به سرعت از محل خارج شدند.

با به دست آمدن تصاویر دوربین های مداربسته، کارآگاهان به تحقیق از صاحب مغازه پرداخته و در تحقیقات تکمیلی موفق به شناسایی تعدادی از همکاران و بستگان صاحب مغازه شدند که همگی آنها دارای خودروهای پراید هاچ بک هستند. در شرایطی که صاحب مغازه تاسیساتی به کارآگاهان عنوان کرده بود که با هیچ کس اختلاف شخصی یا مالی ندارد، کارآگاهان اداره شانزدهم موفق به شناسایی یکی از دوستان خانوادگی مالباخته به هویت جواد .ع ۳۴ ساله شدندکه تحقیقات پلیسی تماما نشان از مشارکت مستقیم وی در آتش سوزی داشت. لذا ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۲ تهران این فرد روزگذشته دستگیر و برای انجام تحقیقات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

جواد در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با آتش سوزی عمدی مغازه شد اما در ادامه به ناچار لب به اعتراف گشود و با معرفی یکی از دوستانش به نام علیرضا .ح  ۳۵ ساله صراحتا معترف شد که آتش سوزی مغازه توسط هر دو نفر آنها انجام شده است که در ادامه علیرضا نیز در محدوده بازار مولوی دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهمان در تحقیقات اولیه صراحتا به آتش زدن مغازه اعتراف کرده اما در خصوص انگیزه اقدام خود تاکنون سکوت کرده اند البته در تحقیقات جداگانه اظهارات متفاوتی را در این خصوص بیان کردند که تحقیقات از آنان برای مشخص شدن علت اصلی آتش سوزی در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفته است.

 

نمایش موجودیت‌ها