date_range چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۳۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بازیگر مرد: مسئولین فرهنگی و سینما بیشتر به حوزه کودکان و نوجوانان توجه کنند

بازیگر مرد: مسئولین فرهنگی و سینما بیشتر به حوزه کودکان و نوجوانان توجه کنند
منبع خبر: پارس‌نیوز

کوروش سلیمانی گفت: مسئولین فرهنگی و سازندگان سینما خواهش می‌کنم بیشتر به حوزه کودکان و نوجوانان توجه کنند زیرا این نگاه فرهنگی آینده فرهنگی ما را خواهد ساخت.

به گزارش پارس نیوز ، 

کوروش سلیمانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، درخصوص فعالیت های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: به تازگی بازی در فیلم سینمایی " دوچ " به کارگردانی " امیر عباس مشهدی " را به پایان رسانده ام و از طرفی مشغول مذاکره برای حضور در یک سریال هستم که به محض قطعی شدن در مورد آن صحبت خواهم کرد.

وی درباره نقش خود در این فیلم سینمایی تاکید کرد: من در این فیلم سینمایی نقش پدری را داشتم که فرزندش آرزوی داشتن یک دوچرخه را دارد. کل این پروژه در ارتفاعات شهر بابل در روستایی به نام شیخ موسی ضبط شد و از نظر من به شدت پروژه سختی بود اما گروه همدل و خوب باعث شد تا محصول اثر اتفاق دلچسبی باشد.

بازیگر مرد: مسئولین فرهنگی و سینما بیشتر به حوزه کودکان و نوجوانان توجه کنند

بازیگر فیلم سینمایی " اتوبوس شب " درباره وضعیت فعلی سینمای کودک افزود: من صاحب نظر عرصه کودک و نوجوان نیستم اما از نظر من سینمای کودک و نوجوان ظرفیت عظیمی است که ما از آن غافل شده ایم. کودکان و نوجوانان ما تشنه فیلم‌های ایرانی هستند و باید بهتر و بیشتر به آنها پرداخته شود.

وی در همین راستا ادامه داد: شاید برخی فکر می‌کنند که فیلم‌های کودک و نوجوان در گیشه ناموفق هستند و به همین خاطر سراغ آن نمی روند اما تجربه ثابت کرده اگر فیلم کودک در زمان و مکان مناسب اکران شود از لحاظ مخاطب اتفاقات خوبی برایش می افتد.

بازیگر فیلم " روزهای زندگی " درباره گیشه محور شدن سینما تاکید کرد: من نمی‌دانم چرا سرمایه و گیشه باید همه چیز سینما را نابود کند؟ چرا باید ژانر کودک به بهانه نداشتن گیشه ضعیف باشد؟. این اتفاق باعث می شود که نسل آینده ما از سینمای این سالها هیچ خاطره مشترکی نداشته باشد. به عنوان مثال نسل من با فیلم هایی مثل " دزد عروسک ها "، "گلنار" و " کلاه قرمزی و پسرخاله " خاطره دارد اما برای کودکان امروز چقدر این فیلمها ساخته می شود؟.

بازیگر مرد: مسئولین فرهنگی و سینما بیشتر به حوزه کودکان و نوجوانان توجه کنند

وی افزود: من از تمامی مسئولین فرهنگی و سازندگان سینما خواهش می کنم بیشتر به حوزه کودکان و نوجوانان توجه کنند زیرا این نگاه فرهنگی آینده فرهنگی ما را خواهد ساخت.

سلیمانی با اشاره به عدم حضور برخی بازیگران چهره در آثار کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: این فیلم‌ها چون ژانر کودک و نوجوان است بازیگران اصلی کودکان هستند و بازیگران بزرگسال نقش مکمل را ایفا می کنند. شاید این چالش و دلیلی باشد که برخی بازیگران مطرح به سمت سینمای کودک نروند، این چالشی بود که خود من هم با آن روبرو شدم اما از آن گذر کردم. . از سویی کم بودن این آثار و پخش بد آنها باعث می شود که بازیگران شناخته شده از سینمای کودک دوری کنند. با این وجود من از تمام بازیگران مطرح دعوت می کنم به این ژانر کمک کنند زیرا این اتفاق به نفع آینده فرزندان خودشان هم خواهد بود.

انتهای پیام/

 

منبع خبر : میزان
نمایش موجودیت‌ها