لغو سفر گروه قطعه‌سازی فرانسوی به ایران

لغو سفر گروه قطعه‌سازی فرانسوی به ایران
منبع خبر: پارس‌نیوز
دسته خبری: اقتصاد|خودرو

لابی فرانسوی اف آی ای وی فرانسه که در زمینه ساخت تجهیزات خودرو فعالیت دارد، سفر ماه آینده خود به ایران را به دلیل تنش‌های موجود میان آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر برجام لغو کرد.

به گزارش پارس نیوز ، 

لابی فرانسوی اف آی‌ای وی فرانسه که در زمینه ساخت تجهیزات خودرو فعالیت دارد، سفر ماه آینده خود به ایران را به دلیل تنش‌های موجود میان آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر برجام لغو کرد.

به گزارش رویترز، لابی فرانسوی اف آی‌ای وی فرانسه که در زمینه ساخت تجهیزات خودرو فعالیت دارد، سفر ماه آینده خود به ایران را به دلیل تنش‌های موجود میان آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر برجام لغو کرد.

ژاک مائوگ، رئیس گروه اف آی‌ای وی گفت: «این سفر لغو شده و در عوض قرار است نشستی در فرانسه با اعضای کلوپ ایران داشته باشیم تا بررسی کنیم که با توجه به تحولات کنونی چگونه باید کار‌ها را پیش ببریم.»

تنش‌ها بین ایران و غرب از زمان خروج آمریکا از برجام در ماه گذشته میلادی بالا گرفته است. آمریکا شرکت‌های اروپایی را تهدید کرده که در صورت ادامه همکاری با ایران هدف تحریم‌های ثانویه قرار خواهند گرفت.

اوایل ماه جاری میلادی، گروه خودروسازی پژو سیتروئن فرانسه هم اعلام کرد شروع به تعلیق فعالیت‌های مربوط به سرمایه گذاری مشترک در ایران گرفته تا پس از خروج آمریکا از برجام، گرفتار تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران نشود.

شرکت توتال فرانسه هم در ماه می‌اعلام کرد که اگر نتواند از تحریم‌های جدید دولت آمریکا معاف شود، از قرارداد چند میلیارد دلاری توسعه میدان گازی پارس جنوبی خارج می‌شود.

 

منبع خبر : تسنیم
نمایش موجودیت‌ها