date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تهدید کمیسیون اروپا به اقدامات تلافی‌جویانه علیه آمریکا

تهدید کمیسیون اروپا به اقدامات تلافی‌جویانه علیه آمریکا
منبع خبر: پارس‌نیوز
دسته خبری: سیاست|خودرو

کمیسیون اروپا اعلام کرد که این اتحادیه فهرست از اقدامات تلافی‌جویانه را علیه کالاهای آمریکایی در صورت اجرایی شدن تعرفه‌های گمرکی بالا علیه واردات خودروی اروپا تهیه کرده است.

به گزارش پارس نیوز ، 

در مناقشات درباره تعرفه های احتمالی آمریکا بر تولیدات خودرو در اروپا هیچ راه حل سریعی دیده نمی شود.

"سسیلیا مالمستروم"، کمیسر امور تجاری اتحادیه اروپا اعلام کرده است که اتحادیه اروپا فهرستی از اقدامات تلافی جویانه را برای زمانی که ایالات متحده تعرفه های گمرکی ویژه ای را برای تولیدات خودوروی اروپایی تصویب کند آماده کرده است.

مالمستروم روز چهارشنبه بعد از مذاکراتی با "رابرت لایتیزر"، نماینده تجاری آمریکا در واشنگتن اعلام کرد که این فهرست اقدامات تلافی جویانه علیه آمریکا باید با کشورهای عضو این اتحادیه در میان گذاشته شده و با آن ها هماهنگ شود. این اقدامات می تواند شامل خودرو، بخش کشاورزی و یا هر چیز دیگری باشد.

در حال حاضر امیدواری بزرگی در این باره وجود دارد که آمریکا از تصمیک خود برای قراردادن تعرفه های گمرکی بالا روی واردات خودروی اروپا کوتاه بیاید. این همچنین تمایل خودروسازان آمریکایی هم هست. تصمیم در این باره هنوز گرفته نشده و به رئیس جمهور آمریکا بستگی دارد.

بر اساس بررسی های انجام شده هزاران شغل در زمینه خودروسازی آمریکا در صورت تصویب تعرفه های گمرکی بالا در این زمینه در معرض خطر قرار می گیرند.

مالمستروم در این باره گفت که من باور ندارم که چنین تعرفه های گمرکی قابل توجیه باشد. وی بر این عقیده است که آمریکا چنین اقدامی را انجام نخواهد داد. وی در عین حال تصریح کرد که اتحادیه اروپا در این مسئله هیچ اطمینانی از طرف آمریکا دریافت نکرده است.

دولت آمریکا این مسئله را مد نظر دارد که تعرفه های ویژه ای برای وارادات خودرو از اروپا در جریان مناقشات تجاری با این اتحادیه تصویب کند. در این راستا به وزارت بازرگانی دستور داده شده است که این مسئله را مورد ارزیابی قرار دهد که آیا چنین اقدامی با دلیل لزوم حمایت از امنیت ملی آمریکا قابل توجیه است.

مالمستروم بعد از دیدار با نماینده تجاری آمریکا تاکید کرد که همچنان درخواست های زیادی در اروپا وجود دارد مبنی بر اینکه در مذاکرات با آمریکا درباره یک توافق تجاری وارد شویم که به شدت به کالاهای صنعتی از جمله خودوروها مربوط می شود.

به گفته وی برای چنین پروژه ای باید ابتدا مذاکرات مقدماتی وجود داشته باشد که هنوز شکل نگرفته است. وی در این راستا از یک برنامه مثبت سخن گفت که در آن هر دو طرف بیشتر از رویکرد جبهه گیری با یکدیگر نتیجه خواهند گرفت.

مالمستروم گفتگوها با نماینده تجاری آمریکا را مثبت ارزیابی کرد.

 

نمایش موجودیت‌ها