date_range شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۲۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

با اجرای طرح رجیستری واردات تلفن همراه امسال 163 درصد افزایش یافت

با اجرای طرح رجیستری واردات تلفن همراه امسال 163 درصد افزایش یافت
منبع خبر: پارس‌نیوز

این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 41 میلیون و 505 هزار و 731 دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شده بود که 0.61 درصد از ارزش کل واردات به ایران را شامل می‌شد.

به گزارش پارس نیوز ، 
اجرای طرح رجیستری تلفن همراه موجب شد میزان واردات رسمی گوشی تلفن همراه در دوماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 163 درصد افزایش یابد.

بر اساس تازه ترین آمار گمرک از تجارت خارجی ایران واردات گوشی تلفن همراه طی دو ماه نخست سال جاری ۱.۶۱ درصد از ارزش کل واردات به کشور را به خود اختصاص داده که ارزش دلاری آن 109 میلیون و 250 هزار و 146 دلار است.

این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 41 میلیون و 505 هزار و 731 دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شده بود که ۰.۶۱ درصد از ارزش کل واردات به ایران را شامل می شد.

براین اساس؛ میزان واردات گوشی تلفن همراه به کشور طی دو ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۳.۲۲ درصد افزایش یافته است.

افزایش چشمگیر واردات رسمی گوشی تلفن همراه ناشی از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه است. با اجرای طرح رجیستری، گوشی های تلفن همراهی که بصورت قاچاق وارد کشور شده باشند، در شبکه تلفن همراه ایران قابل فعال سازی و استفاده نیستند.
منبع خبر : عصر ایران
نمایش موجودیت‌ها