date_range یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۴۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ادعای ترامپ درخصوص اوباما

ادعای ترامپ درخصوص اوباما
منبع خبر: پارس‌نیوز

ترامپ به دنبال این تصمیم در پستی در توئیتر نوشت: ماجراهایی که شما درباره 12 فرد روسی شنیدید در دوره دولت اوباما اتفاق افتاده نه دولت ترامپ.

به گزارش پارس نیوز ، 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از دولت باراک اوباما به خاطر عدم اقدام برای رسیدگی به اتهام مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، انتقاد کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، روز جمعه یک قاضی فدرال آمریکا اعلام کرد: چند مامور آژانس اطلاعات نظامی روسیه به شکلی مخفیانه کامپیوترهای متعلق به کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون و همینطور کمیته‌های انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا را تحت نظر قرار داده و حجم بزرگی از اطلاعات را دزدیده‌اند.

ترامپ به دنبال این تصمیم در پستی در توئیتر نوشت: ماجراهایی که شما درباره 12 فرد روسی شنیدید در دوره دولت اوباما اتفاق افتاده نه دولت ترامپ. چرا آنها هیچ کاری در قبال آن انجام ندادند. به ویژه آنکه گزارش شد رئیس‌جمهور اوباما توسط اف‌.‌بی.‌آی در ماه سپتامبر پیش از انتخابات از موضوع مطلع شده است؟

ترامپ تصریح کرد: سرور کمیته ملی دموکرات‌های آمریکا کجا است و چرا اف‌.‌بی.‌آی مالک آن نشد؟ این دولت عمیق است؟

ترامپ این مطالب را در حالی در توئیتر منتشر کرده که در محل زمین گلف خود در اسکاتلند به سر می‌برد و قرار است فردا (دوشنبه) با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در هلسینکی فنلاند دیدار کند.

روز جمعه کیفرخواستی از سوی قاضی آمریکایی صادر شد که گفته است این روس‌ها اقدام به هک سیستم‌های کمپین ریاست جمهوری هیلاری کلینتون و حزب دموکرات کرده و ده‌ها هزار سند مربوط به ارتباطات خصوصی را در راستای یک دسیسه کلی از سوی کرملین برای مداخله در انتخابات آمریکا منتشر کرده‌اند.

ترامپ اخیرا اعلام کرد که در دیدارش با پوتین مساله مداخله انتخاباتی روسیه را مطرح خواهد کرد.

این کیفرخواست 29 صفحه‌ای شرح داده که چطور ماه‌ها پیش از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2016 آمریکا، روس‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند تا حساب‌های پست الکترونیکی مهم حزب دموکرات را از جمله ایمیل متعلق به جان کودستا، رئیس کمپین کلینتون، کمیته ملی دموکرات‌ها و کمیته کمپین کنگره‌ای دموکرات‌ها را هک کند.

این ایمیل‌های دزدیده شده آسیب سیاسی فراوانی برای کلینتون به همراه داشتند و از سوی ویکی‌لیکس انتشار پیدا کردند.

منبع خبر : عصر ایران
نمایش موجودیت‌ها