date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۱۲:۰۰ ب.ظ

در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرگزاری های آذربایجان‌شرقی عنوان شد؛ تشریح برنامه‌های هفته سلامت/ تلاش برای پوشش همگانی سلامت

در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرگزاری های آذربایجان‌شرقی عنوان شد؛ تشریح برنامه‌های هفته سلامت/ تلاش برای پوشش همگانی سلامت
دسته خبری: جامعه|تحصیل

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی ضمن تشریح برنامه‌های هفته سلامت امسال، تلاش برای پوشش همگانی سلامت را مهمترین رویکرد برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ مجید بهرامی با اشاره به اینکه یکم تا هفتم اردیبهشت ماه در تقویم کشورمان با عنوان هفته سلامت نامگذاری شده است، افزود: امسال برنامه های این هفته با شعار «مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» در سطح کشور برگزار خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری روز دوم اردیبهشت ماه به عنوان روز زمین پاک، از بازدید دانش آموزان سفیران سلامت از تصفیه خانه فاضلاب شهر تبریز و آموزش دفع صحیح و اصولی زباله به دانش آموزان و شرکت در همایشی به همین مناسبت خبر داد.

بهرامی در پایان ادامه داد: امسال با توجه به همزمانی نخستین روز هفته سلامت با نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت و تعطیلی رسمی ادارات و مدارس، برنامه های این هفته از دوم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

توزیع بیش از ۵ هزار بسته بهداشتی در سطح مدارس استان

داریوش حکیمی در ادامه اضافه کرد: بر این اساس برنامه ای این هفته روز دوم اردیبهشت ماه با نواختن زنگ سلامت در مدارس کشور آغاز خواهد شد و دبیرستان دوره اول شهیدان برون بری ناحیه پنج تبریز نیز به عنوان پایلوت استانی این مراسم انتخاب شده است.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه و خبر گزاری آذربایجانشرقی در مورد هفته سلامت ادامه داد: در طول هفته سلامت امسال بیش از ۵ هزار بسته بهداشتی در سطح مدارس استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی توزیع خواهد شد.

حکیمی تلاش برای پوشش همگانی سلامت را مهمترین رویکرد برنامه های هفته سلامت امسال اعلام کرد و افزود: در این راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز، طرح غربالگری سلامت به صورت رایگان در تمامی ادارات دولتی استان اجرا خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت: اضافه وزن و چاقی در بین دانش آموزان استان در طول سالهای اخیر با برنامه ریزی، آموزش تغذیه سالم و افزایش ورزش های درون مدرسه ای کاهش یافته است.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی اظهار داشت: امسال گردهمایی سفیران سلامت دانش آموزی در ۳ اردیبهشت بصورت همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

حکیمی یاد آور شد: در این هفته ایستگاههای مختلف نقاشی در سطح مدارس توسط آموزش وپرورش دایر می شود و دانش آموزان آموخته های خود از سلامت را از طریق نقاشی در معرض دید عموم قرار می دهند.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش وپرورش استان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پایان افزود: کمپین آموزشی تغذیه با هدف اصلاح الگوی تغدیه در کلیه مدارس  آذربایجانشرقی در هفته سلامت برگزار می شود.

حکیمی همایش کوه روی و پیاده روی همگانی و خانوادگی در تفرجگاه عون ابن علی تبریز را از دیگر برنامه های هفته سلامت عنوان کرد .

وی همچنین به وقوع سیل در برخی از استان های کشور اشاره کرد و افزود: در این راستا کارگاه آموزش مراقبت های پیشگیری از بلایای طبیعی در مدارس استان برگزار خواهد شد.

در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرگزاری های آذربایجان‌شرقی عنوان شد؛ تشریح برنامه‌های هفته سلامت/ تلاش برای پوشش همگانی سلامت  

نمایش موجودیت‌ها