date_range سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۵۹:۰۰ ق.ظ

باقری در جلسه مدیران مدارس منطقه 19 تهران مطرح کرد: بهسازی آموزش با تاکید بر درس‌پژوهی از مهمترین اولویت‌های راهبردی و عملیاتی شهر تهران می‌باشد

باقری در جلسه مدیران مدارس منطقه 19 تهران مطرح کرد: بهسازی آموزش با تاکید بر درس‌پژوهی از مهمترین اولویت‌های راهبردی و عملیاتی شهر تهران می‌باشد
دسته خبری: جامعه|تحصیل

با حضور باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران جلسه عمومی آغاز سال تحصیلی 98-97 مدیران مدارس منطقه 19 تهران در تالار معلم این منطقه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، با حضور باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران جلسه عمومی آغاز سال تحصیلی 98-97 مدیران مدارس منطقه 19 تهران در تالار معلم این منطقه برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این جلسه ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، استمداد به اهل بیت و حضرت سید الشهداءعلیه السلام را عامل رستگاری مسلمانان دانست و گفت: امام حسین (ع) در راه خدا از تمام دارایی های خویش و حتی از فرزندان شان گذشت.

وی در ادامه سخنان خود گفت: گفتمان سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بهسازی آموزش با تاکید بر درس پژوهی از مهمترین سیاست ها و اولویت های راهبردی و عملیاتی شهر تهران می باشد.

 باقری هم چنین افزود: از مدیران محترم مدارس انتظار دارم سه امر مهم را در اولویت کارهای خویش قرار دهند. نکته اول اینکه معلمان دیده شوند ، به تمام امور مثبت ایشان توجه نموده و در صورت انجام امور مثبت و خلاقانه از ایشان تجلیل نماییم. وی دومین انتظار را توانمند سازی حرفه ای همکاران دانست و گفت   ، ابزارها و مهارتهایی که برای این امر لازم است باید مهیا شود زیرا تقویت مهارت حرفه ای معلمان موجب ایجاد تغییر در نگرش و بینش و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس معلم و بالا رفتن راندمان کاری خواهد شد. مدیرکل شهر تهران سومین انتظار را گفتگوکردن مدیران با معلمان و گفتگوی بین معلمین دانست و افزود ، بهترین و موثرترین دوره ضمن خدمتی که من سراغ دارم این است که   دو معلم درکنارهم بنشینند و در خصوص مسائل آموزشی و پرورشی با هم مشورت کنند، شیوه های تدریس   یکدیگر را بررسی کنند و قطعا در این شرایط   مهمترین یادگیری صورت خواهد پذیرفت .

وی در پایان ضمن برشماری تفاوت های مدیریت به سبک راهبرانه و مدیریت به سبک مشارکتی  گفت: مدیریت به سبک راهبری در آموزش و پرورش بهترین و موثرترین شیوه مدیریتی می باشد و خروجی آن در آموزش و پرورش موجب تعالی روزافزون شاخص های مدنظر خواهد شد.

 

باقری در جلسه مدیران مدارس منطقه 19 تهران مطرح کرد: بهسازی آموزش با تاکید بر درس‌پژوهی از مهمترین اولویت‌های راهبردی و عملیاتی شهر تهران می‌باشد باقری در جلسه مدیران مدارس منطقه 19 تهران مطرح کرد: بهسازی آموزش با تاکید بر درس‌پژوهی از مهمترین اولویت‌های راهبردی و عملیاتی شهر تهران می‌باشد باقری در جلسه مدیران مدارس منطقه 19 تهران مطرح کرد: بهسازی آموزش با تاکید بر درس‌پژوهی از مهمترین اولویت‌های راهبردی و عملیاتی شهر تهران می‌باشد

نمایش موجودیت‌ها