date_range پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۱۲:۰۰ ب.ظ

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: شیخ «زکزاکی» باید به کشور دیگری اعزام و معالجه شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: شیخ «زکزاکی» باید به کشور دیگری اعزام و معالجه شود
دسته خبری: سیاست|مجلس

حجت‌الاسلام «مجتبی ذوالنور» گفت: درمان شیخ زکزاکی با توجه به شرایطی که دارد در زندان ممکن نبوده و حتی در نیجریه هم با توجه به کمبود امکانات این کشور، این امکان فراهم نیست؛ لذا وی باید به کشور دیگری اعزام و معالجه شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: شیخ «زکزاکی» باید به کشور دیگری اعزام و معالجه شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس ، حجت‌الاسلام «مجتبی ذوالنور» رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در حاشیه نشست این کمیسیون پیرامون بررسی وضعیت جسمی شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شیخ زکزاکی وضعیت جسمی خوبی ندارد و حال وی وخیم است که علل مختلفی دارد و عمده علت وضعیت نامطلوب ایشان، گلوله‌هایی است که در گذشته به ایشان اصابت کرده است.

وی افزود: کهولت سن، مشکلات قلبی و ریوی و بالا بودن نامتعارف سرب در خون ایشان بسیار خطرناک است و همه این عوامل دست به دست هم داده تا حال ایشان وخیم باشد.

ذوالنور گفت: درمان شیخ زکزاکی در زندان مناسب نبوده و همین شرایط، بیماری ایشان را پیچیده‌تر کرده است. حق هر زندانی از نگاه هر مکتب و جریان سیاسی این است که در صورت ابتلا به بیماری، مورد معالجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: درمان شیخ زکزاکی با توجه به شرایطی که دارد در زندان ممکن نبوده و حتی در نیجریه هم با توجه به کمبود امکانات این کشور، این امکان فراهم نیست؛ لذا با توجه به این شرایط، وی باید به کشور دیگری اعزام و معالجه شود؛ وگرنه حالش وخیم‌تر می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی علی‌رغم تعطیلی مجلس، به دلیل حساسیت موضوع برای بررسی وضعیت جسمی شیخ زکزاکی تشکیل جلسه داد و از دستگاه‌های ذی‌ربط نیز میهمانانی دعوت کرد تا در این زمینه تلاش کنند.

وی تصریح کرد: مجلس به‌عنوان نماینده ملت از وزارت امور خارجه درخواست دارد تا در این موضوع اقدامات جدی را انجام دهد و در این کار بشردوستانه اقدامات لازم را به کار گیرد تا مشکل شیخ زکزاکی حل شود.

ذوالنور بیان کرد: مردم نیز خیلی نگران وضعیت شیخ زکزاکی هستند و به همین جهت نمایندگان مجلس به شدت مورد فشار پیامکی مردم قرار گرفته‌اند تا این موضوع را پیگیری کنند و تماس‌های زیادی می‌گیرند که چرا اقدامی برای وضعیت شیخ زکزاکی صورت نمی‌گیرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تصمیماتی در جلسه امروز پیرامون شیخ زکزاکی اتخاذ شد که امیدواریم اثربخش باشد.

انتهای پیام/ 113

تصویرها
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: شیخ «زکزاکی» باید به کشور دیگری اعزام و معالجه شود
نمایش موجودیت‌ها