date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۷:۰۲ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

مقصودی فینالیست شد/ کاووسی و عزیزی به شانس مجدد رفتند؛ غلامی حذف شد

مقصودی فینالیست شد/ کاووسی و عزیزی به شانس مجدد رفتند؛ غلامی حذف شد
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: ورزش|کشتی

مقصودی فینالیست شد/ کاووسی و عزیزی به شانس مجدد رفتند؛ غلامی حذف شد
خبرگزاری آریا - نماینده وزن 65 کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان موفق به حضور در دیدار نهایی شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از ظهر امروز در شهر ترنوا کشور اسلواکی آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در اوزان 57، 65، 70 ، 79 و 97 کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که با پایان مسابقات مقدماتی تنها امیرحسین مقصودی در وزن 65 کیلوگرم موفق به حضور در دیدار نهایی شد.
* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم که 22 نفر حضور دارند، رضا علیجان‌زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 12 بر 10 مغلوب آندری ژیلیپ از اوکراین شد که با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل حریف آمریکایی، علیجان‌زاده از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه 4 بر صفر بالاژ هاکزر از اسلواکی را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 11 بر صفر مقابل باتباتار از مغولستان به پیروزی رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. مقصودی در این مرحله هم با نتیجه 10 بر صفر از سد فاتی ویجسلی از مقدونیه گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی برای حضور در فینال نیز با نتیجه 11 بر 6 نیکولای گرامز از مولداوی را شکست داد. مقصودی فردا در فینال برای کسب مدال طلا به مصاف ساین کازیریک از روسیه خواهد رفت. در این وزن 26 نفر شرکت کرده‌اند.
در وزن 70 کیلوگرم که 24 نفر به روی باسکول رفتند، امیرحسین کاووسی در دور اول با نتیجه 18 بر 7 مغلوب مصاف گادجی‌مراد گادجیف از آذربایجان شد، اما با توجه به حضور حریفش در فینال در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز مبارزه می‌کند که در نخستین دیدارش به مصاف تینو رتینگر از آلمان خواهد رفت.
در وزن 79 کیلوگرم سجاد غلامی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر حسن فؤاد از مصر را شکست داد. وی در دور دوم نیز مقابل تورنیکه کوینکادزه از گرجستان با نتیجه 10 بر 2 به برتری دست یافت و راهی یک‌چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر مغلوب اصلان‌بک گِوارامیا از روسیه شد که با توجه به شکست حریفش در نیمه‌نهایی مقابل نماینده ژاپن، غلامی از گردونه مسابقات حذف شد. در این وزن 25 نفر حضور دارند.
در وزن 97 کیلوگرم که 19 نفر شرکت کرده‌اند، سجاد عزیزی در دور نخست مارتین لانگ از مجارستان را 11 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر (ضربه فنی) مغلوب ماگومدخان ماگومدوف از روسیه شد که با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی فردا به کار خود برای کسب مدال برنز در گروه بازنده ها ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/
نمایش موجودیت‌ها