date_range پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۴:۴۷ ق.ظ

وزیر ارتباطات: توسعه فناوری اطلاعات فساد را کاهش می‌دهد

وزیر ارتباطات: توسعه فناوری اطلاعات فساد را کاهش می‌دهد
منبع خبر: خبرگزاری آریا
دسته خبری: اقتصاد|دولت

وزیر ارتباطات: توسعه فناوری اطلاعات فساد را کاهش می‌دهد
خبرگزاری آریا - اهواز -ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فرایند درونی اجرایی کشور در لایه های مختلف دچار اشکال است گفت:بخش عمده ای از شفافیت که پیشگیری کننده از فساد است، مبتنی بر توسعه فناوری اطلاعات است.
وزیر ارتباطات: توسعه فناوری اطلاعات فساد را کاهش می‌دهد
به گزارش ایرنا محمد جواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از چهار طرح مخابراتی در شهرهای شمالی و سطح استان در محل فرمانداری باغملک اظهار داشت : مشکلات تبعیض و فساد در کشور وجود دارد و مشکلات اقتصادی فشار زیادی به مردم وارد کرده است اما نباید به پیشرفت های کشور بی توجه باشیم.
وی بیان کرد : از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه آب ، انرژی ، جاده ، سلامت و ارتباطات انجام شده است.‌
وزیر ارتباطات گفت: افشا کردن اختلاس کنندگان خوب است اما تنها راه مبارزه با فساد نیست چرا که اگر نیروهای نخبه کشور را بر سر پست های که فضا برای رانت و اختلاس در آن ها وجود دارد ، بگذاریم بازهم آن ها آلوده می شوند.
وی گفت: تعدادی از افراد به دنبال برخی پست ها هستند که امضای طلایی و‌ رانت بیشتر در آنها بوده و باید این فضای مسموم را اصلاح کرد.
وی گفت: باید رابطه خود را با مردم اصلاح کنیم اما نه در حرف بلکه در عمل ، چرا که لازمه اصلاح رابطه با مردم این است که برخی مسئولان در ابتدا رابطه خود و خدای خود را اصلاح کنند .
وی تصریح کرد: باید بت درون خود را شکسته و به مردم تعظیم کنیم و در برابر خواسته های آنها تلاش کرده و اگر نکنیم برای دشمن رخنه باز کرده ایم.
آذری جهرمی گفت: هیچگاه از تحریم ها استقبال نمی کنیم اما بی شک مقابل خباثت دشمن فرصت سازی می کنیم.
وی در ادامه گفت: مردم خوزستان همواره در عرصه های مختلف در صف اول ایستاده و بنا به مشکلات مختلفی در سال های گذشته مطالبات به حقی داشته که همه مسئولان باید برای رفع کمبودها و مشکلات این استان شهید پرور همت به خرج دهند.
وی افزود: در دولت های مختلف اقدامات زیادی برای توسعه استان صورت‌ گرفته اما مشکلات متعدد طبیعی ، محاسباتی و مهندسی برای این پروژه ها وجود داشته که عدم استفاده از تکنولوژی های روز بر شرایط زیست‌محیطی مردم تاثیر گذاشته است .
وی بیان کرد: در کنار این مشکلات نباید از کنار توسعه های دولت های مختلف گذشت اما انتظار مردم بیشتر و به جا است و ما مدیون مردم استان هستیم.
وی تصریح کرد: در حوزه وزارت ارتباطات نگاه ویژه ای به خوزستان داریم و تاکنون سه دوره به استان سفر کرده و مشکلات زیرساخت های ارتباطی خوزستان را بررسی کرده ام.
وی گفت: یکی از مشکلات عمده خوزستان عدم اطلاع رسانی مدیران است و اگر مسائل و مشکلات به موقع انتقال داده شود، مشکلات زودتر برطرف می شود.
وی افزود: در حال حاضر با توجه به اعتبارات مناسب دولت برای توسعه زیرساخت های مخابراتی استان ، مشکلات ارتباطی مسیر باغملک - رامهرمز - هفتکل برطرف شده اما حوزه توسعه ای در شمال خوزستان نیاز به توجه بیشتر دارد .
وزیر ارتباطات گفت: دولت در سال گذشته 200 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای شمال استان که شامل 295 روستا است اختصاص داد که تاکنون 264 روستا تحت پوشش ارتباطات قرار گرفته است .
وی تصریح کرد : مشکلات جاده ای ، برق و دسترسی به خطوط ارتباطی در شهرهای شمالی استان هنوز وجود دارد اما خدمتگزاران این عرصه با تلاش شبانه روزی و فشرده موفق شدند با حمایت های استاندار و نمایندگان استان پروژه های خوبی را ظرف دو سال گذشته به بهره برداری برسانند.
آذری جهرمی تصریح کرد: اکنون در خوزستان نزدیک به 67 درصد روستاها ارتباط محابراتی مناسب دارند و تلاش می کنیم 33 درصد باقی مانده را نیز انجام دهیم.
وی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه باید برای 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار توسعه ایجاد کنیم .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور حضور در نشست شورای اداری 2 شهرستان بهبهان و باغملک و افتتاح پروژه شبکه روستایی در سفری 2 روزه عصر چهارشنبه وارد خوزستان شد.
7152/6064
انتهای پیام /*
تصویرها
وزیر ارتباطات: توسعه فناوری اطلاعات فساد را کاهش می‌دهد
نمایش موجودیت‌ها